Keşif Küresi Forum Trabzon’da

19 Ekim 2012 Cuma

Forum Trabzon, 13-21 Ekim günleri arasında Fener Meydanı’nda kurulan Keşif Küresi Planetaryum’a ev sahipliği yapıyor

kesif-kuresi-forum-trabzonda

Forum Trabzon, eğlendirici ve bir o kadar da bilgilendirici etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Çocukları okul çıkışlarında eğlendirirken bilgilendirmeyi hedefleyen Forum Trabzon, onları uzayın derinlikleri ve geçmişle tanıştırıyor.

Forum Trabzon, 13-21 Ekim günleri arasında hizmet verecek Keşif Küresi– Planetaryum etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Forum Trabzon Fener Meydanı’nda kurulan küre, her gün saat 12.00 ile 20.00 arasında, her saat başı olmak üzere 9 seans gösterim yapacak.

İnsanların, kubbe biçiminde bir yapıya girerek yıldızların hareketini izlemesine ve öğrenmesine olanak sağlayan bir sistem olan Keşif Küresi’ndeki planetaryumlar uygulamalı astronomi eğitimi vermek amacıyla ortaya çıkmış araçlar olarak tanımlanıyor.

Özellikle çocuklar için ilginç bir deneyim olması planlanan; iç yüzeyine görüntünün yansıtıldığı küre şekilli çadır bir yapıdan meydana gelen keşif küresinde çocuklar vücudun, buzulların ve dinozorların bilinmeyen yönleriyle tanışacak.

Keşif Küresi’nde çocuklar, The Body Code, Dinosaur Prophecy, Ice Worlds, Saturn The Ring World, Earths Wild Ride filmlerini izleyecek. Her zaman merak edilen bir konu olan uzay bilimine ışık tutmaya hazırlanan Forum Trabzon, çocukları uzayın derinlikleriyle tanıştıracağı keşif küresinde gerekli tüm bilgileri de onlarla paylaşacak bir anlatıcıyı da miniklerle buluşturacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri