Keşif serüveni Zorlu’da başlıyor

18 Ocak 2017 Çarşamba

Zorlu Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde, minik ziyaretçilerini, Macellan’dan Kolomb’a, Pierre de Maricourt’dan, Marco Polo’ya ve Captain James Hook’a kadar tarihe damgasını vurmuş en önemli kaşiflerin serüvenleri ile dünyayı keşfe davet ediyor

kesif-seruveni-zorluda-basliyor


Zorlu Alışveriş Merkezi, 21 Ocak – 12 Şubat günleri arasında gerçekleşecek “Keşif Serüveni Zorlu’da” isimli keyifli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Katılımcılar için özel olarak tasarlanan Keşif Serüveni alanında gerçekleşecek bir dizi etkinlik kapsamında minik ziyaretçiler eğlenirken öğrenecek. Etkinliklere katılan çocuklar atölye çalışmasında kendi pusulalarını yapacak ve bu pusula ile etkinlik alanını keşfe çıkacak. Çıktıkları bu keşifte kendilerine verilen keşif defterleri ile etkinlik sürecinde öğreneceklerini, keşiflerden elde ettikleri çıkartmalar ile tamamlayacak.

 

Düzenlenen etkinlikler kapsamında minik katılımcılar özel olarak tasarlanan alanda Macellan havuzunda uzaktan kumandalı gemi ile Macellan’ın batıya olan macerasını deneyimlerken onlara eşlik edecek anlatımcılar ile Macellan’ın macerasını öğrenecekler. Kristof Kolomb’un Atlas Okyanusu’nu aşıp Hindistan kıyılarından, Dominik Adaları’nakadar olan keşiflerini ise interaktif keşif alanında izleyecekler. Önce kendi pusulasını yapmayı öğrenen minikler, pusulanın tarihi gelişimine katkıda bulunan Pierre de Maricourt’un bozulan çarklı pusulasını tamir edip Maricourt’un serüvenine devam edecekler. Anlatımcılar ile Marco Polo’nun İtalya’dan Çin’e uzanan rotasını öğrenen minikler, keşif defterlerinde bu rotayı canlandıracaklar.

 

Minikler, son olarak özel olarak hazırlanan keşif haritalı alanda fotoğraf çektirerebilecek, bu keyifli etkinlikten bir hatıra ile ayrılacak. Ücretsiz olan etkinlik, Cuma ve Cumartesi günleri 12.00-20.00, diğer günler 12.00-19.00 saatleri arasında Metro Katı’nda gerçekleşecek.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri