Kiğılı, erkek hazır giyim sektörünün en itibarlı şirketi seçildi

08 Ağustos 2012 Çarşamba

Türkiye’nin 26 alt bölgesindeki illerde tesadüfi seçim ve yüz yüze görüşme yöntemiyle 2 bin 55 kişiye anket uygulanması ile gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması bir çok sektöre ve markaya yol gösteriyor. Türkiye’nin erkek hazır giyim sektöründe en itibarlı şirket olan Kiğılı’da bu başarının ardında yatan temel prensipleri aktarıyor

kigili-erkek-hazir-giyim-sektorunun-en-itibarli-sirketi-secildi

Türkiye İtibar Endeksine uygulanan, Xsights’ın X-Reputation İtibar modeli, 2004 yılından bu yana Xsights bünyesinde uluslararası kaynaklar ve akademik destek ile birlikle geliştirilmiş esnek bir model. X-Reputation modeli, ilk çıktığından bu yana gelişmiş, ‘gönüldaşlık’ parametresini geliştirmiş, iletişim dünyasındaki gelişmeler doğrultusunda bağlılık ve elçilik kavramlarını birbirinden bağımsız olarak değerlendiriyor. Aynı şekilde sektörlerin ihtiyaç ve realitelerine uygun, sayısı 100’ü geçen itibar kriterleri oluşturmuş ve bunları test etmiş bir yapıda. 

Toplamda 2 bin 55 katılımcının katıldığı (yüzde 51’i erkek, yüzde 49’u kadın) sosyo-ekonomik statü dağılımı ise, Türkiye kent nüfusunu temsilen yüzde 1 A, yüzde 8 B, yüzde 20 C1, yüzde 32 C2 ve yüzde 39 DE olarak gerçekleştirilen, tekstil ve konfeksiyon sektörünü ele alan araştırmada Kiğılı, ilk 10 şirket arasına girerek, kurulduğu günden bugüne algılama ve itibar üzerine yaptığı çalışmaların karşılığını aldı. Hazır giyimde erkek giyim dendiğinde ise en itibarlı şirket seçilen Kiğılı’yı en itibarlı tekstil ve konfeksiyon şirketi bulanlardan toplanan veriler ise şöyle; Tanıma yüzde 100, Beğeni yüzde 100, Güven yüzde 100, Memnuniyet yüzde 94,1, Sadakat yüzde 94,1, Elçilik yüzde 87,9, Gönüldaşlık yüzde 40,8’dir. Ayrıca Kiğılı, 84,7 puan ile sektör ortalamasından daha yüksek değerde olması ile de farklılığını ortaya koyuyor.

Erkek giyim sektöründe en itibarlı şirket ünvanına kavuşan Kiğılı’nın CEO’su Hilal Suerdem, araştırma ve sonuçları hakkında şu açıklamaları yapıyor; “İtibar Endeksi 2012 raporunda en itibarlı şirketler arasında ilk 10 içerisinde yer alan tek erkek giyim markası Kiğılı. Kiğılı markası gibi tüm markalar da aslında tüketicilerinin düşündüğünü düşünmek; hissettiğini hissetmek; üzüntüsünü ve sevincini paylaşmak; bu hayatı onlarla birlikte yaşamak zorunda. Müşterilerimize her daim yüksek standartlı kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak gibi bir hedefimiz var. Müşterilerin zamanına ve haklarına saygı duymak ve korumak ve onların yaşamlarına değer katan, onları farklı kılan ürün ve hizmetler sunmaktayız. Somut bir örnek olarak da Call Center projemiz ile de müşterilerimize anlık çözümler sunarak yakaladığımız bu sadakati daha da artırmayı planlıyoruz. Kiğılı kartlarımızı etkin bir şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Kısa bir süre önce de Kiğılı Genç Kartımızı devreye aldık. Böylece müşteri profillerini daha kolay yönetebiliyoruz. Şunu açıkça söylemekte fayda var ki; bir markanın önce içinde bulunduğu ürün kategorisinin referans sistemine uyması ve sonra rekabetle hangi noktalarda benzeşeceğine karar vermesi ve nihayet en sonunda rakiplerinden nasıl farklılaşacağını belirlemesi gerekir. Zaten markalar farklılık yarattığı ölçüde rekabet üstünlüğü elde eder. Bana göre Marka demek farklılaşmaktır.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri