Kiğılı’dan Türkiye’de bir ilk

22 Ekim 2015 Perşembe

Kristal Elma Festivali’ne gerilla pazarlama yöntemiyle katılan Kiğılı, Türkiye’de mobil giyim hizmeti sunarak, mağazayı tüketicinin ayağına getiren ilk marka oldu

kigilidan-turkiyede-bir-ilk

Türkiye’nin erkek giyim markası Kiğılı, Türkiye’nin en önemli reklamcılık ödüllerinden biri olan Kristal Elma Festivali’ne, yaratıcı bir uygulama ile katılım gösterdi. Bu uygulamayla Türkiye’de ilk defa “mobil giyim hizmeti” sunan marka haline gelen Kiğılı, festival boyunca mağazalarını reklamcıların ayağına getirdi.


Kiğılı, festivale özel TRAK isimli bir alt marka yaratarak trakgelsin.com mikro-sitesini oluşturdu. Siteden, festival sırasında kıyafeti zarar gören reklamcılara, Whatsapp yoluyla kendilerine ulaşabilmeleri için bir telefon numarası verdi. Whatsapp’tan TRAK’a ulaşan reklamcılar, TRAK minibüsüyle 15 dakika içinde festival alanının kapısında buluştu. Minibüsün içinde yepyeni ve tertemiz kıyafetlerini giyip tekrar etkinliğe geri döndü.


TRAK, 3 gün boyunca süren ve 10 bin reklamcının katıldığı festival boyunca; Facebook, Twitter gibi sosyal mecralar aracılığıyla ve özel reklam hedeflemesiyle reklamcılara ulaştı. trakgelsin.com sitesinde 14 bin, TRAK minibüsünün içinde de kıyafeti lekeli 42 reklamcı ağırlandı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri