Kilia AVM’nin temeli atılıyor

13 Eylül 2012 Perşembe

İM-SA İnşaat’ın Şile’de yürüttüğü ve Şile’nin en büyük projelerinden olan 104 adet üç katlı konak ve Kilia AVM projesinin temel atma töreni 15 Eylül’de gerçekleştirilecek. 20 bin metrekarelik kapalı bir alanda inşa edilecek AVM projesinin maliyetinin 50 milyon dolara ulaşması bekleniyor

kilia-avmnin-temeli-atiliyor

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, devletin üst düzey yöneticilerinin katılımı, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun da yer alacağı temel atma töreni Şile’de bir ilke imza atacak.

20 bin metrekarelik kapalı bir alanda inşa edilecek AVM ile İM-SA İnşaat, bölgede ilk olacak. Kilia Alışveriş Merkezi’nde; sinemalar, oyun ve bowling salonları, süpermarket, mağazalar, restoranlar ve her türlü ihtiyacın karşılanacağı işyerleri bulunacak. Kilia projesinin yüzde 70’i yeşil alan olarak ayrıldı.

Şile, Marmara Bölgesi'nin kuzey doğusu ve Karadeniz kıyısında yer alıyor. Konumu itibarıyla Karadeniz ve Akdeniz iklimi arasında geçiş iklimi özelliği gösteriyor. Yeşil ve mavinin arasında inşa edilecek olan projede; 104 adet konak, alışveriş merkezi, sosyal tesisler bulunacak.

AVM projesinin maliyetinin 50 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Projenin içerisinde AVM’nin yanı sıra fitness salonu, kafe-bar, tenis kortu, basketbol ile voleybol sahası, bisiklet ve yürüyüş parkurları, bin 500 kişilik amfi tiyatro, kreş, açık ve kapalı yüzme havuzu, havuzların altında ise kapalı otopark bulunuyor.

Kilia AVM ile Şile’nin daha prestijli bir bölge konumuna yerleşmesini ve ciddi bir iş istihdamı sağlanarak, hızlı bir yatırım alanı olmasına ön ayak olunacağı düşünülüyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri