KİM Grup, olmadığı illere şube açarak büyüyecek

21 Temmuz 2015 Salı

“Seni Kim Düşünür” mottosuyla yenilenme sürecine giren KİM Grup, araç filosundan mağazalarına kadar her noktada değişimi başlattı. Konuyla ilgili olarak KİM Grup Genel Müdürü Ercan Ersan’la konuştuk ve detayları öğrendik

kim-grup-olmadigi-illere-sube-acarak-buyuyecek

Röportajımıza kısaca sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

22 Ağustos 1968 Bitlis doğumluyum. Perakendeyle ilk olarak babamızın bakkalı ile tanıştım. Hipermarket işine ilk olarak 1997’de girdim ve grubumuz bugünkü şeklini aldı.

Kaliteli ürün çeşitlerinizin yanında, güler yüzlü hizmetinizle de müşterilerinizin takdirini kazandınız. Bu noktada bizlere kalite prensiplerinizden ve firmanızın olmazsa olmazlarından bahseder misiniz?

Sosyal sorumluluk projeleri firmamız için çok önemli. Topluma yararlı hizmetler vermekteyiz. Çevremize ekonomik alanda, eğitim alanında, sosyal yaşamın geliştirilmesi alanında katkılar sağlamayı amaçlamaktayız. Bu çerçevede ülkeye, insana, doğaya, eğitime, bilim ve sanata, kültüre, toplumsal yaşama hizmet etmeye büyük önem verilmekte. Kim Grup Ailesi olarak  hedefimiz; sektöre daima kaliteli ve güvenilir ürünler sunarak, müşterilerimizin güvenini kazanmak ve mevcut güveni daimi kılmaktır. Perakende sektörünün olmazsa olmazı kalite güven ve indirim unsurları firmamızın öncelikli sloganı olup, sektörde her geçen gün daha fazla yol almamızda bize çok fazla getirileri olan unsurlar. Firma olarak yalnızca satış odaklı bir hizmeti asla benimsememiş olup, müşterilerimizi daha iyi tanıma, onların ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürün ve hizmet sağlamayı benimsemekteyiz. Rakiplerimizin oldukça fazla olduğu perakende sektöründe;  müşterilerimizin beklentisi olan kalite, güven ve uygun fiyattan taviz vermeden ihtiyaçlarına birebir cevap vermek, bizim için oldukça önem arz etmekte. Müşterilerimizin vermiş olduğumuz hizmetten duyacağı memnuniyet bizim bu sektördeki çalışma azmimizi daha da arttıracaktır.

Müşterilerinizi önümüzdeki dönemlerde ne gibi sürprizler bekliyor? Kampanyalarınızı ve projelerinizi bizlerle paylaşır mısınız?

Şu an ilk gündemimiz; Yeni açılacak mağazalarımız ve yenilenen yüzümüz. Konseptimizi tamamen değiştirdik, “Seni Kim Düşünür” diyerek araç filomuzdan mağazalarımıza kadar yeniliğin ve yapılanmanın içindeyiz. Müşterilerimiz için yılın her günü kampanya ve indirim var. Bizim için Türkiye’de halen gidilecek çok nokta ve yeni oluşturulacak büyük ve potansiyeli olan bir selektif perakende pazarı mevcut. Bugün olmadığımız illeri de bünyemize katarak, bu yılsonuna dek mağaza açılışlarını sürdürmek istiyoruz.

Perakende sektöründe organik ürünlere ne derece önem veriliyor. Sizin bu konu ile ilgili çalışmalarınız var mı?

Organik ürünlere sanıldığının aksine daha az talep vardır. Buna örnek olarak, meyve sebze çeşitlerinde tüketicinin ürün görseline daha fazla önem veriyor olmasını söyleyebiliriz
Bizim bu konuda çalışmalarımız tüketim tercihi daha fazla olan ambalajlı organik ürün grupları yönündedir. Tarım ürünlerinde ise üzerinde ilaç kalıntısı olup olmadığını denetliyor, bu konuda da oldukça hassas davranıyoruz.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri