Kim Market Edirne’de

06 Aralık 2013 Cuma

Kim Marketler Zinciri, İstanbul dışındaki mağaza yatırımlarına Edirne ile devam ediyor

kim-market-edirnede

Kim Market, Uzunköprü şubesiyle Edirne'deki ilk mağazasını açtı. Kim, açtığı şubeyle 76’ncı şubesine ulaştı.

Kim MArket'in Edirne Uzunköprü Mağazsının açılış törenine Kaymakam Kemal Yıldız, Belediye Başkanı Enis İşbilen, Kim Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ersan ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Kim Market Genel Müdürü Hamit Akçay, Perakende Sektöründe yaşanan daralma ve karsızlığa rağmen Kim Grup'un yatırımlarına ara vermeden devam ettiğini ve 2013 yılını yüzde 15 büyüme ile kapatacaklarını ifade etti.

Edirne'de açılan mağazanın Marmara Bölgesi yapılanması kapsamında önemli bir kilometre taşı olacağını ifade eden Akçay, “Edirne'de ilk etapta 5 mağaza açmak istiyoruz. Yerli üreticiyi korumak için yerli firmaların üretimi ve çiftçilerin mahsüllerini doğrudan satın alarak hem bölge ekonomisine katkıda bulunacak hem de üreticinin raf bedeli maliyetiyle ezilmesinin önüne geçeceğiz. Edirne mağazamızda da yerli ürünlerin satışına özen göstereceğiz. Üreticiler hiçbir aracıya ihtiyaç duymaksızın doğrudan ürünlerini raflarımızda satabilir. Ayrıca istihdam noktasında da çalışanlarımızın tamamı gene Edirne halkından oluşacak. Global devlerin pazardan çekilmeyi tartıştığı şu günlerde yatırımlarımıza ara vermeksizin devam ediyoruz. Hedefimiz perakende sektöründe tüm pazarlarda ilk 5 arasına girmek” diye konuştu.

Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız da KİM Grup'un Edirne halkına kaliteli hizmet getirmek için yola çıktığını belirterek, “Mağaza yatırımları vergilendirme bakımından çok güvenilir yatırımlardır. Alışveriş yaptığınızda her kuruşunun vergi olarak ödendiğini ve ülkenin geleceğine yatırım yapıldığını bilirsiniz. Kayıtdışı ekonomi ile mücadele noktasında en etkili yöntemlerden biri mağazalaşmadır" dedi.

Belediye Başkanı Enis İşbilen ise Kim Marketleri gibi önemli bir markanın Uzunköprü'de yatırım yapacak olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Kim Marketin yöre halkının geleceği, istihdamı için bu yatırımların devamını getirmesini arzu ederiz. Halkın kaliteyi uygun fiyata almasına aracı olursanız biz de sizi ödüllendirmek isteriz. Belediye olarak yatırımcıların ticari hayatımıza katkı sağlayan herkesin yanında olmak isteriz” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri