Kim’den 20 milyon TL’lik yatırım

09 Haziran 2014 Pazartesi

Kim Marketler Zinciri, Türkiye geneli ve yurt dışı mağazalaşma çalışmaları kapsamında yatırımlarına devam ediyor. İstanbul Hadımköy'de 20 milyon TL yatırımla inşaatına başladığı lojistik merkezini tamamlayan KİM, Genel Merkezini de Hadımköy'e taşıdı

kimden-20-milyon-tllik-yatirim

Son teknolojinin kullanıldığı 26 bin metrekarelik merkez sayesinde mağazalaşma çalışmalarına da hız vereceklerini anlatan Genel Müdür Dr. Hamit Akçay, "Kim Grup olarak İstanbul ve Marmara Bölgesi dışındaki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Sakarya, Tekirdağ ve Edirne'nin ardından İzmir ve Manisa illerinde de mağazalaşma çalışmalarımızda önemli mesafe kat ettik. Mağaza açtığımız tüm bölgelerde lojistik ve depo yatırımlarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Türkiye geneli mağazalaşma hedefi kapsamında satın alma ve doğrudan yatırım çalışmalarına devem eden Kim Marketler Zinciri, Hadımköy'de Lojistik ve Depo merkezi yatırımını tamamladı. 20 Milyon TL yatırımla devreye sokulan tesisin hızlı mağazalaşma çalışmalarına önemli bir destek sağlayacağına dikkat çeken Genel Müdür Akçay, "Perakende sektörünün en büyük lojistik yatırımlarından birine imza attık. Yeni mağaza yatırımlarımız ve perakende sektöründe ilk 5 arasına girme hedefimiz doğrultusunda lojistik yatırımlarına büyük önem veriyoruz. Şu anda 26 bin metrekareye ulaşan merkezimiz ek yatırımlarla yılsonuna kadar 30 bin metrekareye ulaşacak ve 50 kişiye istihdam sağlayacak. Aynı zamanda Hadımköy sanayisindeki işletmelere toptan satış yapacağımız Depo Satış Mağazamızla da bölge işletmelerine bir kolaylık sağlayacağız. Perakende sektörün içinde bulunduğu durgunluğa rağmen, yatırımlarımızda hız kesmedik. Yine önümüzdeki dönemlerde, İzmir bölgesinde çalışmaları devam eden lojistik merkezinin de açılışını yapacağız" diye konuştu.

Satın alma görüşmelerine devam
İzmirli Denmar Marketler Zinciri'ni satın alarak Marmara Bölgesi dışındaki ilk yatırımlarına imza attıklarını kaydeden Dr. Akçay, "Denmar ile birlikte 2014 yılı içinde üçüncü yerel satın almayı tamamlamış olduk. Haziran ayı itibarıyla tüm resmi prosedürleri yerine getirerek 11 mağazanın devrini gerçekleştirdik. Temmuz ayında ise tüm mağazalara Kim logosunu asacağız. Gerek Marmara Bölgesi’nde gerekse Türkiye genelinde yeni illerde yatırım için araştırmalarımıza devam ediyoruz. İzmir'in ardından Ege ve Marmara Bölgesi’nde yeni market zincirleri ile de satın alma görüşmelerimiz devam ediyor. Yatırım için uygun zemin bulduğumuzda yerel ve daha geniş kapsamda satın almalar yapmaya açığız. Aynı zamanda ilk yurt dışı yatırımımız olan Irak mağazamızdan gayet olumlu geri dönüşümler aldık. Yerel ortakla veya kendi sermayemizle Irak genelinde ve farklı ülkelerde mağazalaşma çalışmalarımıza devam edeceğiz. Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarları öncelikli olmak üzere yeni mağaza yatırımı için araştırma yapıyoruz. Türkiye'nin 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşması için perakendeci ihracına öncelik vermeliyiz. Yerli marketlerimizi yurt dışına açarsak Türk ürünlerini de global pazarlarda daha fazla görmeye başlarız" diye konuştu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri