Kim’den satın alma sinyali

23 Temmuz 2012 Pazartesi

Kim Marketler Zinciri, ramazan ayına 4 yeni mağaza açılışıyla girdi. İstanbul Esenler ve Küçükköy’de 2 Kim Pratik ve Halkalı’da 2 süpermarket açılışı yapan Kim, toplam mağaza sayısını 65’e çıkardı. Açılışta konuşan Kim Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ersan, “Elde ettiğimiz başarı yerli ve yabancı sermaye gruplarının dikkatini çekiyor. Son dönemlerde ortaklık ve satın alma teklifleri alıyoruz. Cazip bir fırsat görürsek kendi sektörümüzde satın alma yapabiliriz” diye konuştu

kimden-satin-alma-sinyali

Kim Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ersan, “Son mağazalarımızla birlikte Temmuz ayında 6 mağaza açılışı yaptık. 150’den fazla vatandaşımıza istihdam sağladık. Gerek Türkiye geneli gerekse yurt dışı yatırımlarımızla perakende sektöründe ilk 5 arasına girmeyi hedefliyoruz. Artık yerli market zincirleri global perakendecilerle rekabet edebilecek birikim ve güce ulaştı. Perakende sektöründe oyunun kuralları değişmeye başladı. Yoğun rekabet ortamında köşemize çekilmek yerine kazandığımız her kuruşu yatırıma harcayacağız” diye konuştu.

Ortaklık ve satın alma teklifleri alıyor
İstanbul Marketi olarak yola çıkan Kim’in, farklı illerdeki yatırımlarıyla ulusal bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Ersan, “Hedefimiz ilk olarak Marmara Bölgesi’ndeki yapılanmamızı tamamlamak. Bir taraftan da yurt dışındaki fırsatları gündemimize aldık. Irak pazarıyla başladığımız yatırımlara potansiyel gördüğümüz farklı ülkelerle devam edeceğiz. Halihazırda pek çok ülkede yatırım görüşmelerimiz devam ediyor. Perakende sektöründe kendimize has bir konsept geliştirdik. Elde ettiğimiz başarı yerli ve yabancı sermaye gruplarının dikkatini çekti. Son dönemlerde ortaklık ve satın alma teklifleri alıyoruz. Firma olarak tamamen kendi sermayemizle organik büyüme şeklinde ilerleyeceğiz. Cazip bir fırsat görürsek kendi sektörümüzde satın alma yapabiliriz. İlk olarak İstanbul pazarında daha sonra ise Marmara Bölgesi’nde pazar liderliğine ulaşmak için yatırımlarımızı planladık” diye konuştu.

Ramazana özel nöbetçi mağaza
Kim Market Genel Müdürü Hamit Akçay da ramazan ayıyla birlikte örnek bir uygulamayı da devreye sokacaklarını belirterek, “Özel olarak seçtiğimiz 3 mağazayı ramazan ayında nöbetçi mağaza olarak görevlendireceğiz. Avrupa Yakası’nda Fındıkzade, Anadolu Yakasında Üsküdar ve İzmit merkez mağazamız ramazan ayı boyunca, sahur süresince hizmet verecek. Bu uygulama çalışma şartları veya değişik sebeplerle alışverişe fırsat bulamayanlara büyük kolaylık sağlayacak” diye konuştu.

Akçay, “Bu ramazanda da mağazalarımızda zam yapmayacağız. Özel kampanyalarla tüketicinin ramazan ruhunu en güzel şekilde yaşaması için hazırlıklarımızı tamamladık. Fiyat politikamızda içinde bulunduğumuz ayın ruhuna uygun olarak belirledik. Klasik kumanya yerine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip ‘Askıda Kumanya’ çalışması başlattık. Yardımlaşmada veren el ile alan elin birbirini görmemesi anlayışından yola çıkarak İtalyanların meşhur ‘Askıda Kahve’sini kendimize uyarladık. Yardım kuruluşlarıyla ortaklaşa bir kampanya başlattık. Kumanyaların yardıma muhtaç insanlara ulaştırılması için aracılık ediyoruz. Her 100 kumanyaya 3 kumanya ile biz de katkıda bulunuyoruz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri