Kipa 1 ayda 8 milyon kişiyi ağırladı

22 Temmuz 2015 Çarşamba

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, kaliteli ürünleri, özel fırsatları ve sunduğu keyifli alışveriş deneyimiyle ramazanda müşteri sayısını artırdı, satışlarını katladı

kipa-1-ayda-8-milyon-kisiyi-agirladi

Perakende zinciri Kipa, ramazan ayını ve bayram günlerini kapsayan 35 günlük dönemde, sunduğu kaliteli ürünlerle müşterilerin favorisi oldu.  Bu süreçte Kipa’yı toplam 8 milyon müşteri ziyaret ederken, müşterilerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,2, satışlar ise yüzde 9 oranında artış gösterdi.

Kipa’dan ramazana dair dikkat çekici rakamlar şöyle:
- Kipa’nın müşteriler tarafından en beğenilen kategorilerinden olan Unlu Mamuller, ramazan döneminde yüzde 10 büyüdü ve 10 milyon TL’nin üzerinde ciroya ulaştı.

- Yurdun dört bir yanındaki Kipa mağazalarında bu yıl ramazan boyunca tam 402 ton tatlı satıldı. Tatlılarda liderliği ise 121 tonu cevizli olmak üzere, toplam 159 tonluk satış rakamıyla baklava aldı. Baklavayı 102 tonla hamur tatlısı, 44 tonla tulumba tatlısı 41 tonla güllaç ve diğer tatlılar takip etti.

- Şekerlemeler de ramazan ayının favori ürünlerinden oldu. Kipa mağazalarında 121 ton dökme şeker, 76 ton dökme çikolata satıldı.

- Ramazan boyunca 1 milyonun üzerinde pide satılırken, pide satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artış gösterdi.

- Ramazan ayında Kipa’nın börek satışları da geçen yıla göre yüzde 20’nin üzerinde artış gösterdi.

- Kipa ve müşterileri ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini de unutmadı. Kipa’da ramazan için özel olarak hazırlanan erzak kolileri 83 bin adet satarken, bu yıl 9’uncu kez Kipa mağazalarında açılan Kızılay stantları aracılığıyla da binlerce erzak kolisi Kızılay’a bağışlandı.

- Diğer yandan Kipa’nın oyuncaklarda ramazana özel yaptığı yüzde 50’lik indirim de hem anne babaları hem de minikleri sevindirdi. Çocuklar en çok istediği bayram hediyelerine Kipa sayesinde indirimli fiyatlardan kavuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri