Kipa ve EÇEV eğitimde fırsat eşitliği için el ele verdi

20 Kasım 2015 Cuma

Perakende zinciri Kipa ile Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV), maddi olanakları sınırlı ailelerin çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sunmak için özel bir bağış etkinliği düzenledi

kipa-ve-ecev-egitimde-firsat-esitligi-icin-el-ele-verdi

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, topluma katkı sağlayan projelere imza atmaya devam ediyor. Eğitime özel bir önem veren Kipa, bu kapsamda son olarak EÇEV ile örnek bir işbirliğine imza attı.


İşbirliği kapsamında Kipa’nın Toplum Elçileri tarafından bağışlanan 50 adet okul seti, ekonomik olanakları sınırlı ailelerin çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sunmayı hedefleyen EÇEV’in Yamanlar Eğitim Merkezi’ndeki çocuklara dağıtıldı. Okul çantası ve 15 parçalık kırtasiye ürünlerinden oluşan setlerin dağıtılmasıyla acil ihtiyaçları karşılanan öğrenciler, etkinliğin ardından ikram edilen sütleri de keyifle içti.


“Eğitimde fırsat eşitliğine önem veriyoruz”
Etkinlikte konuşan EÇEV Genel Sekreteri Şule Keskiner: “Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, 20 yıl önce İzmir’de kurulmuş, İzmir’in eğitim konusunda en geniş ölçekte faaliyet gösteren yerel vakfı. ‘Her çocuk çağdaş eğitim olanaklarına ulaşsın, maddi olanaksızlıklar eğitim hakkına engel olmasın’ vizyonuyla yürüttüğümüz çalışmaların tamamını, eğitime gönül veren bağışçı ve destekçilerimizin katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda Kipa hem kurumsal olarak, hem de Kipa Toplum Elçileri oluşumuyla Vakfımıza her zaman destek veren bir firma oldu. Sosyal sorumluluk konularında daima duyarlı bir kurumsal yaklaşım sergileyen Kipa Ailesi ile, önümüzdeki dönem de ortak projelerimizin ve işbirliğimizin sürmesini umuyoruz.” dedi.


“Gençler için fırsat yaratmayı hedefliyoruz”
Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nil Timur ise Kipa’nın her yıl eğitime katkı sağlayan çok sayıda projeye imza attığını belirtti. Timur: “Gençler için fırsatlar yaratmak, başlıca kurumsal sorumluluk prensiplerimiz arasında yer alıyor. TEGV işbirliğiyle 60 bin çocuğa ulaştığımız "İyi Yaşam Eğitimi" Projesi ve destekçisi olmaktan her zaman büyük gurur duyduğumuz EÇEV ile yürüttüğümüz çalışmalar bunlara yalnızca birkaç örnek. EÇEV ile devam eden bu anlamlı işbirliğinin kapsamını daha da genişleterek çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sunmayı hedefliyoruz. Bu vesileyle Kipa’daki mesailerinin bir bölümünü gönüllü olarak topluma ve gençlere fayda sağlamaya ayıran Toplum Elçilerimize de teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri