Kipa yeni yıla üç ödülle girdi

03 Ocak 2014 Cuma

Kipa İzmir İstihdam Zirvesi'nde üç dalda ödüle layık görüldü

kipa-yeni-yila-uc-odulle-girdi

Perakende şirketi Kipa, 2013'ü üç önemli ödülle kapattı. Kipa, İŞKUR tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen İzmir İstihdam Zirvesi'nde "En Çok İstihdam Sağlayan İşletme", "En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan İşletme" ve "En Fazla İşbaşı Eğitim Programı Düzenleyen İşletme" dallarında ödüle layık görüldü.

Ülke genelinde yaklaşık 9 bin kişiye istihdam sağlayan Kipa, kadın istihdamına da önemli katkıda bulundu.
Çalışanlarının yaklaşık yüzde 40'ı kadınlardan oluşan şirkette, son dönemde yönetici konumundaki kadınların sayısında da ciddi artış görüldü. Yönetim Kurulu'ndaki artışın yanı sıra, yönetici kadrolarındaki kadın çalışanların sayısı yüzde 30 oranında yükseldi.

Eğitimler çalışanı ve firmayı güçlendiriyor
"En Fazla İşbaşı Eğitim Programı Düzenleyen İşletme" ödülü alan Kipa, geçtiğimiz mali yılda, ekibine yaklaşık 200 bin saate yakın eğitim imkânı sundu. Bu programlar aracılığıyla hem çalışanların gelişimini sağlayan hem de hizmet kalitesini yükselten Kipa,  hipermarket ve küçük format mağazalardaki çalışanlarına toplam 183 bin 622 saat, genel merkezindeki çalışanlarına ise 11 bin 899 saat eğitim verdi.  Ayrıca, mağazalardaki yönetici adaylarına, opsiyonlu eğitim programları aracılığıyla ihtiyaç duyacakları becerileri kazandırmak, onları bir üst pozisyona hazırlamak üzere 4 bin 483 saat eğitim verildi.

Kipa İnsan Kaynakları Direktörü Remzi Kıraç, “İş arkadaşlarımızı geliştirmeye özen gösteren bir şirket olarak, çalışmalarımızla üç ödül birden almaktan büyük gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu. Kıraç, “Gerçekten de, müşterilerimize daha iyi hizmet sağlamak amacıyla verdiğimiz "Birinci Sınıf Hizmet" eğitimlerinden, Kipa'daki üst düzey yöneticilerin katıldığı 'MasterClass'lara kadar, önemli eğitimler gerçekleştirdik.  Başta Ege Bölgesi olmak üzere, Türkiye'de önemli bir istihdam yaratmanın ötesinde, aynı zamanda iş arkadaşlarımıza kendilerini geliştirme, kariyerlerinde ilerleme imkânı sunmayı hedefliyoruz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri