Kipa’dan gençlere destek

24 Mart 2015 Salı

Perakende zinciri Kipa; Liyakat - Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği, Ege Üniversitesi ve Bornova Belediyesi işbirliğiyle yürütülen Girişim Kampüsü’ne verdiği destekle gençler için fırsatlar yaratmayı sürdürüyor

kipadan-genclere-destek

Gençler için fırsatlar yaratmak amacıyla her yıl çok sayıda proje yürüten perakende zinciri Kipa, bu kapsamdaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Kipa, Liyakat Derneği, Ege Üniversitesi ve Bornova Belediyesi işbirliğiyle 3’üncü kez gerçekleştirilen Girişim Kampüsü projesine bu yıl sponsor oldu.  Egeli genç girişimcilere destek olmayı hedefleyen Girişim Kampüsü kapsamında, yarışmacılar Kipa’nın yönetim kurulu üyelerinden mentörlük alacak, iş hayatını daha yakından tanıma imkânını yakalayacak. Kipa ayrıca seçilecek bir katılımcıya da kariyerine önemli katkı sağlayacak Kipa Genç Girişimci Ödülü’nü sunacak.

“Gençlere fırsat yaratmak kurumsal önceliğimiz”
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan, “İzmirli 100 girişimcinin perakendenin geleceğini belirlemek amacıyla kurduğu Kipa, Egeli girişimcilere destek olmayı sürdürüyor. Kurumsal önceliklerimiz arasında yer alan gençlere fırsatlar yaratmak prensibi çerçevesinde, Girişim Kampüsü’ne katılanlar içinden seçilen bir projeye Genç Girişimci Kipa Özel Ödülü’nü vereceğiz. Kipa’nın gençler ile iş hayatı arasında köprü kurmayı ve genç işsizliğini azaltmayı hedefleyen Gençlik Atölyesi girişi  için özel olarak geliştirdiği bir eğitim modülünü de Girişimcilik Fakültesi katılımcılarına sunacağız.” dedi.

Kampus 3 kategoride gerçekleşecek
Sürdürülebilir bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan Girişim Kampusu projesinin bu yıl 3’üncüsünün gerçekleştirildiğini belirten LİYAKAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi “Amacımız başta İzmir olmak üzere ülkemizdeki girişimcilik eko sistemine katkı sağlamak, girişimci adaylarını desteklemek. Bu yıl Bornova Belediyesinin de proje ortağı olarak katıldığı ödüllü girişimcilik yarışması ve eğitimi olan Girişim Kampüsü projesi; Genç Girişimci, İkinci Bahar Girişimci ve Sosyal Girişimci alanlarında proje ödülleri verecek. Akademik eğitimden sonra mentorlar ile bir araya gelen girişimci adayları bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan proje pazarında da projelerini yatırımcılar ile buluşturma şansı yakalayacaklar. Bu önemli proje de bizi maddi ve manevi olarak destekleyen Kipa’ya teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri