Kipa’dan koşulsuz iade hakkı

16 Ocak 2014 Perşembe

Kipa, yeni yılda müşterilerine “Memnuniyet Garantisi” politikası çerçevesinde “Koşulsuz İade Hakkı” sunuyor

kipadan-kosulsuz-iade-hakki

Kipa, yeni yılda başlattığı “Memnuniyet Garantisi” politikası ile müşterilerine “Kipa” markalı ürünlerde koşulsuz iade hakkı tanıyor. Kipa’nın tüm mağazalarında 17 Ocak Cuma günü başlayacak “Memnuniyet Garantisi” kampanyası kapsamında, Kipa markalı ürünleri satın alan müşteriler, memnun kalmadıkları ürünü herhangi bir sebep belirtmeksizin, ellerinde fişleri olmasa dahi iade edebilecek. Fişsiz iadelerde, ürünün iade edildiği güne ait sistem fiyatı üzerinden işlem gerçekleşecek.

Kalite aynı, fiyat ucuz
Kipa CEO’su Jeff Adams, “Memnuniyet Garantisi” politikasının Kipa öz markaların kalitesine duydukları güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi. Adams, “Kipa öz markalı ürünlerimizin satışları giderek artıyor, müşterilerimizden aldığımız geribildirimler çok pozitif. Öz marka ürünlerimize, yeni kategoriler de ekledik. Müşterilerimizin “Büyük mağazalar pahalıdır” algısını değiştirecek derecede uygun fiyatlı bu ürünlerin beğenildiğine inancımız tam. Örneğin, Kipa Islak Mendil, piyasada lider. Kipa Su ise, Türkiye’de bir üniversite tarafından onaylanan ilk su. “Memnuniyet Garantisi” ile müşterilerimize yaptığımız teklifi bir adım daha öteye götürüyoruz” dedi.

“Memnuniyet Garantisi” kapsamında sunulan Kipa markalı ürünler, dünya standartlarında denetlenen, onaylı tedarikçiler tarafından üretiliyor. Kipa, kendi markasını taşıyan ürünleri rafa çıkarmadan önce karşılaştırmalı kör tadım ve ev kullanım testlerinden geçiriyor. Bu testler sonucunda yalnızca yüzde 90 beğeni düzeyini geçen ürünler satışa sunuluyor.

Ev temizlik ürünlerinden temel gıda maddelerine, deterjandan unlu mamullere, kişisel bakım malzemelerinden bebek ürünlerine, evcil hayvan ürünlerinden suya kadar birçok kategoride bulunan bin 500’’ün üzerinde çeşide sahip Kipa markalı ürünlerin kalitesi, satışa sunulduktan sonra da düzenli laboratuar testleri ve karşılaştırmalı testler ile titiz bir şekilde kontrol ediliyor. Bu ürünler içerisinde en çok tutulan ürünlerin başında ise, Kipa Islak Mendil, Kipa Su, Kipa Pirinç, bakliyatlar ve temizlik ürünleri  geliyor.

Neden öz marka
Günümüz tüketicisi, ödediği fiyata değen kalitede ürün satın alma beklentisi ile “öz markalı” ürün satın alma yönündeki eğilimini artırıyor.

Yapılan araştırmalara göre aile bütçesine de katkıda bulunan öz markalı ürünler, tüketicide hijyenik ve güvenli marka satın alma konusunda tatmin duygusu yaratıyor. Aynı zamanda, ağırlıklı olarak çok sık satın alınan temel ürünler başta olmak üzere, katma değerli ürünlerin de “öz marka” ürünlerden tercih edildiği görülüyor.

Gelişmeler gıda perakendeciliğini yenilikçiliğe sürüklüyor
Müşterisinin bağlılığını ve memnuniyetini tercih eden perakendeciler, piyasadaki lider markalı ürünler ile aynı kalitedeki öz marka ürünlerini ortalama yüzde 15-25 oranlarında daha uygun fiyatlar ile raflarına taşıyor. Tanıtım, reklam ve taşıma maliyetlerinin düşük olması sebebiyle daha uygun fiyatlar ile müşteriyle buluşan ve “öz marka / private label (PL)” olarak tabir edilen bu ürünlerin Türkiye’deki pazarı geçtiğimiz yılın verilene göre 12 milyar dolara ulaştı.

Türkiye’deki iştiraki Kipa olan uluslararası perakende devi Tesco, geçtiğimiz yıl PL ürünlerinin geliştirilmesi için yaklaşık 5 milyar TL’lik bütçe ayırdı. Tesco, öz markalı ürün çeşitlerine geçtiğimiz günlerde özel bir “sağlıklı yaşam” serisi de ekledi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri