Kırmızı ete faizsiz teşvik

23 Ocak 2015 Cuma

Bakanlar Kurulu’nun yayınladığı karara göre, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yatırımlarında kullanılacak yatırım ve işletme kredilerinde üst limit 7,5 milyon çıkarıldı

kirmizi-ete-faizsiz-tesvik

2015 yılında Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla tarımsal projelere kullandırılacak indirimli faiz oranlarına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı yayınlandı. Karar uyarınca 200 bin liradan 12,5 milyon liraya kadar kredi için cari faiz oranının yüzde 25-100’ü oranında indirim yapılacak. Ziraat Bankası halen tarımsal kredilere vadesine göre yüzde 8-11arasında faiz uyguluyor.
Özellikle hayvansal üretimi artırmak amacıyla her yıl yenilenen indirimli tarımsal kredi faizi uygulaması 2015 yılında da sürecek. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifl eri aracılığıyla kullandırılan yatırım ve işletme kredilerine 1 Ocak 2015’ten itibaren geçerli olmak üzere yüzde 25 ile 100 arasında değişen oranlarda indirim yapılacak. Ziraat Bankası’nın faiz indiriminden doğan kaybı Hazine tarafından karşılanacak ve krediler için yüzde 1 komisyon alınacak.

Besicilik kredileri yüzde 50 indirimli olacak
Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği yatırımlarında kredi faiz indirimi yüzde 50 uygulanacak. Büyükbaş hayvan işletme kredileri yüzde 25, besicilik işletme kredileri de yüzde 50 indirimli olacak. Genel olarak damızlık yanı sıra büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliği-yetiştiriciliği yatırımlarında kullanılacak yatırım ve işletme kredilerinde limit 1 milyon lira ile 7,5 milyon lira arasında değişiyor. Bu kapsamdaki kredilere yüzde 25-yüzde 100 arasında indirim uygulanacak.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri