KMD Başkanı güven tazeledi

26 Şubat 2015 Perşembe

Kategori Mağazacıları Derneği (KMD) Genel Kurul’u geçtiğimiz günlerde toplandı. Gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında Alp Önder Özpamukçu, bir kez daha Yönetim Kurulu Başkanı seçildi

kmd-baskani-guven-tazeledi

Kategori Mağazacıları Derneği’nin (KMD) geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı’nda 2015-2017 dönemi için Yönetim Kurulu üyeleri seçildi. Yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında Dernek Başkanlığına yeniden Alp Önder Özpamukçu seçildi. Başkan Vekili görevine Mehmet T. Nane’nin seçildiği toplantıda, Tekin Acar da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini aldı.

Derneğin Yönetim Kurulu Ahmet Yanıkoğlu (Watsons), Arif Bayraktar (Bimeks),  Aslı Karadeniz (Boyner), Bahadır Özbek (Gratis), Burcu Döker (MediaMarkt), Cem Sunman (ToyzzShop), Cömert Varlık (Bilkom), Erkmen Onbulak (ZorluTeks), Evren Dündar (Turkcell), Fatih Karaca (KRC), Fırat Türkfiliz (Tepe Home), Fuat Atalay (Ikea), Hakan Sağlam (Kent Optik), Hüseyin Balcı (Avea), Hüseyin Mutuş (SmartPlay), Korhan Bilek (TeknoSA), Murat Demiroğlu (Nebim), Murat Gigin (Tekzen), Murat Kara (NT), Serhan Tınastepe (Simport), Sinan Kızıldağ (Vodafone) ve Tarkan Özkan (Mudo) isimlerinden oluştu.

2 yıl için istihdam 115 bin kişiye ulaştı
2014 yılında derneğin gerçekleştirdiği faaliyetleri dile getiren Kategori Mağazacıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, kuruluşundan sonraki iki yıl içinde ciro toplamı 26 milyar Dolar ve istihdam toplamı 115 bin kişiye ulaşan 60 firmayı dernek çatısı altında bir araya getirerek güçlü bir sivil toplum kuruluşu hüviyetine ulaştıklarını belirterek şunları söyledi: “KMD adına 2014 yılında belli başlı konularda çeşitli platformlarda toplantılar düzenledik. Uzmanların katılımlarıyla farklı etkinlikler gerçekleştirdik. Mevzuatlarımızda üyelerimizi ilgilendiren konuları yakından takip ettik. Elektronik altyapımızın ve bilişim sistemlerimizin her an yenilenebilir, dünya ile yarışabilir, tüketicinin taleplerini anında karşılayabilir düzeye çıkarılması gerekiyor. Bunun için de 2015 yılında bir RetailTech – Perakende Teknolojileri Fuarı yapmak üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. e–dönüşüm konularındaki son durumu, e-ticaret düzenlemelerini, destekledik.”

Derneğin çalışma konularına da değinen Özpamukçu: “Derneğimizin çalışma konularını, iletilen sorunlar ve birlikte geliştirdiğimiz öneriler üzerine kurmayı hedefleyerek 2014 başında gerçekleştirdiğimiz vizyon toplantımızda KMD, “Trendsetter” olma görevi aldı. Trendleri görmek, gelecekteki yaklaşımları izlemek adına konusunda uzman araştırma ve danışman kuruluşlarla üyelerimizi bir araya getirdik. Ufuk açıcı ve yön gösterici nitelikteki bu toplantılarımız devam edecek.
Hem üye firmalarımızın çalışanlarına heyecan ve şevk vermek hem de bir bütün olarak onların bilgi ve becerilerini güçlendirmek amacıyla Erasmus+ Programı Staratejik Ortaklık Projemiz, perakende sektörünün önemli bir ihtiyacı olan eğitim ve sertifika merkezi kurulmasına öncülük edecek. Aynı amaçla, İSMEK ile yaptığımız işbirliğinin duyuruları başlatılıp, sektörün yeni istihdam edeceği elemanların eğitim sorunu çözülecek.” diye konuştu.

2015 yılına dair planlardan da bahseden Özpamukçu: “2015 yılında 6 sektörel fuarda sempozyum düzenleyerek tedarikçilerimizle ilişkilerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca düzenleyeceğimiz kahvaltı ve özel akşam yemeği etkinliklerimizde üyelerimiz arasındaki ilişkileri pekiştireceğiz.” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri