Koçtaş’ın 44’üncü mağazası Samsun’da açıldı

20 Mayıs 2015 Çarşamba

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş, Samsun’daki ilk, Türkiye’deki 44’üncü mağazasını törenle hizmete açtı

koctasin-44uncu-magazasi-samsunda-acildi

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş, açtığı yeni mağazalarla büyümeyi sürdürüyor. Samsunla birlikte 21 ilde faaliyet gösteren Koçtaş, 44’ncü mağazasının kapılarını düzenlenen bir törenle hizmete açtı. Koçtaş’ın Samsun’daki ilk mağazasının açılış törenine Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ve çok sayıda davetli katıldı.

En az 2 yeni mağaza daha açılacak
Koçtaş Karadeniz’de Trabzon’dan sonraki ikinci mağazasını Samsun’da açıyor. Koçtaş’ın Samsun’daki ilk mağazası olan ve yaklaşık 6 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulu yeni mağazası ile birlikte Türkiye genelindeki toplam satış alanı da 240 bin metrekarenin üzerine çıktı. 75 kişilik istihdam yaratılan yeni mağazanın ardından, 2015 sonuna kadar Türkiye’nin değişik illerinde en az 2 yeni mağaza daha hizmete açılması planlanıyor. Tüketicinin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında, en uygun fiyatlarla bulabileceği yeni nesil mağazacılık anlayışı ile geliştirilen Samsun Koçtaş mağazasında, ’Daha kolay ve rahat alışveriş‘ formatıyla müşterilerin 35 bin ürün içinden kendilerine en uygun olanı kolaylıkla seçebilmeleri amaçlanıyor. Koçtaş Samsun mağazası; banyo, mutfak, aydınlatma, el aletleri, yer döşemeleri gibi kategorilerde tüketicilerin aklına gelen ilk marka olma hedefi ile geliştirildi.

Açılış töreninde konuşan Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, , Samsun’da Koç Topluluğu şirketlerine bağlı 183 bayi ve 1000’in üzerinde çalışan bulunduğunu söyleyerek, açılan 44.Koçtaş mağazası ile bu faaliyetlerine yeni bir halka eklediklerini ifade etti. Törendeki konuşmasında Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu’nun İllerarası Rekabet Endeksi Araştırması’nın Samsun verilerine de değinen Haşimoğlu, Samsun’un tahakkuk eden gelir vergisi miktarı ve kurumlar vergisi miktarı sıralamasında 17’inci olduğunu ifade eden Haşimoğlu, Samsun ekonomisinin kendine yeterli olmasına ek olarak Türkiye ekonomisine de net bir katkı yaptığını söyledi.

“Koçtaş gittiği illerde önemli sosyal projelere de imza atıyor”
Koçtaş’ın bulunduğu şehirlerde önemli sosyal projelere de imza attığını söyleyen Tamer Haşimoğlu, Samsun mağazasının açılışı vesilesiyle Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın (ZİÇEV) Samsun şubesinin tüm yenilenme çalışmalarını üstlendiğini açıkladı. Tamer Haşimoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Geçtiğimiz yıl, Koçtaş mağaza açılışlarının gerçekleştirildiği Adana’da ZIÇEV’in ve Kocaeli’de Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği’nin (KOÇDER) tüm tadilat ve yenileme çalışmalarını üstlendik. Aynı şekilde Samsun’da da ZİÇEV’deki sevgili çocuklarımızın hayatını kolaylaştıracak, yüzünü güldürecek bu çok değerli çabaları desteklemekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri