Koçtaş’ın Koç-Der’le iş birliği devam ediyor

17 Aralık 2014 Çarşamba

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş, ‘Daha güzel evler, daha güzel hayatlar’ vizyonu doğrultusunda, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu öğretim üyelerinin de desteğiyle, Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği’nde (KOÇ-DER), otizmli çocukların ailelerine yönelik eğitim seminerleri düzenledi

koctasin-koc-derle-is-birligi-devam-ediyor

Koçtaş, Türkiye çapındaki mağazalaşma sürecinde yeni mağaza açtığı yerlerde, ‘Daha Güzel Evler, Daha Güzel Hayatlar’ vizyonu çerçevesinde, katma değer yaratmak ve sosyal sorumluluk bilinci geliştirmek amacıyla yerel sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor. ‘Koç-Der Yaşam Alanı Yenileme Projesi’ de Koçtaş’ın bu doğrultuda geliştirdiği projeler arasında yer alıyor.

Otizmli çocuk sahibi ailelerin girişimiyle kurulan Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği’nin yaşam alanı binasının tadilat ve yenileme çalışmalarını üstlenen Koçtaş, Koç Üniversitesi ile işbirliğine giderek, otizmli çocukların ailelerine yönelik eğitim seminerlerine de başladı. KOÇ-DER Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 3 gün süren eğitim seminerinin ilk gününde, Koç Üniversitesi Hemşirelik MYO Çocuk Sağlığı ve Çocuk Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayfer Elgil, otizmli çocukların özellikleri, otistik tanısının nasıl konulduğu ve otizmli çocukların nasıl fark edildiği, annenin çocuğunun otizmli olduğunu fark ettiğinde nasıl davranması gerektiği konularında eğitim verdi.
Seminerin ikinci gününde Doç. Dr. Lale Büyükgönenç, otizmli çocuk sahibi ailelerin yaşadığı stres ve aile-otizmli çocuk ilişkisi hakkında eğitim verdi. Seminerin son gününde ise; Prof. Dr. Ayşe Ferda Ocakçı otizmli çocukların toplumda yaşadığı sorunlar ve bu sorunları çözmek için verilebilecek kurumsal hizmetler hakkında aileleri bilgilendirdi.

Yenilenen KOÇ-DER yaşam merkezinde, üç gün süren eğitim seminerlerine otizmli çocukların aileleri yoğun ilgi gösterdi. Katılımın yüksek olduğu seminerler ile otizmli bireyler ve aileleri arasında sağlıklı bir ilişki kurulması ve otizmli bireylerin topluma kazandırılması hedefleniyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri