Koçtaş’tan geri dönüşüme büyük katkı

30 Aralık 2014 Salı

Koçtaş, “Daha Güzel Evler, Daha Güzel Hayatlar” vizyonuyla müşterilerine yaratıcı ve yenilikçi ürün ve hizmet sunmanın yanı sıra, çevreye duyarlı çalışmaları ile de geleceğe yatırım yapıyor. Koçtaş ve Anel Doğa işbirliğiyle, Türkiye genelinde 20 ilde bulunan 43 Koçtaş mağazasında oluşturulan atık toplama noktaları ile geri dönüşüme büyük katkı sağlanması hedefleniyor

koctastan-geri-donusume-buyuk-katki

Koçtaş ve Anel Doğa işbirliği ile; Koçtaş mağazalarında oluşturulan elektronik atık toplama noktalarında, kullanım süreleri dolmuş, klimadan buzdolabına, elektrikli süpürgeden pilli hesap makinesine kadar tüm elektronik ürünler herhangi bir ücret talep edilmeden alınarak geri dönüşüm malzemesi olarak kullanılıyor.

Türkiye genelindeki 43 Koçtaş mağazasından toplanan elektronik atıklar, Anel Doğa’nın Kocaeli Kartepe’de yer alan 30 bin metrekarelik entegre tesisinde geri dönüşüme kazandırılıyor. Atık malzemelerin sökülüp ayrıştırılarak, hammadde olarak imalat sürecine yeniden kazandırılmasının sağlandığı bu proje ile; hem atık malzemelerin çevreye saçılmasının engellenmesi, hem de elektronik malzemelerin içindeki sağlık tehdidi yaratan atıkların bertaraf edilmesi hedefleniyor.

İlk etapta başlangıç olarak iki yıl sürecek şekilde planlanan bu iş birliğiyle atık miktarı azaltılarak doğal kaynakların korunması amaçlanıyor. Proje kapsamında çevre kirliliğinin önüne geçirilerek doğanın korunmasına yardımcı olunacak ve sürdürülebilir üretim süreci yaratılarak ülke ekonomisine katkı sağlanacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri