Konet yeniden yapılanıyor

17 Mayıs 2013 Cuma

Özelleştirme sonrası yeniden yapılanma süreci kapsamında, tepeden tırnağa büyük bir değişim geçiren ve 22 milyon euro tutarında bir yatırımla Türkiye’nin en büyük et ve et ürünleri entegre tesisini hizmete açmaya hazırlanan Konet; araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Konet, bu amaçla, et ve et ürünleri sektörünün dünyadaki en önemli fuarı olarak kabul edilen IFFA’yı ziyaret ederek 2’şer adet son teknoloji ürün işleme hattı ve ambalajlama hattı almanın yanı sıra, destek sistemler ve yardımcı malzemeler konusunda yeni anlaşmalara imza attı

konet-yeniden-yapilaniyor

Konet, iki seneyi aşkın araştırma ve planlama döneminin ardından Türkiye’nin en büyük et ve et ürünleri entegre tesisini hayata geçiriyor. Tamamlandığında, 24 bin metrekare kapalı alanıyla, yıllık 35 bin tona yakın kesim tonajına ulaşacak Konet, araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Bu amaçla, Türkiye’de yapılan fuarlara katılan Konet yöneticileri, dünyadaki son gelişmelerden haberdar olabilmek için yurt dışındaki fuarları da yakından takip ediyor. Kırmızı et sektörünün en önemli fuarı olan ve 3 yılda bir Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen IFFA’yı ziyaret eden Konet yöneticileri, bu fuar sayesinde sektördeki son gelişmelere hakim olmanın yanı sıra inovatif çalışmalar için de altyapı oluşturduklarını ifade etti.

Konet’e son teknoloji yeni makineler
Fuar süresince, çeşitli bağlantılarda bulunan ve Konet’in makine parkurunu geliştirmek amacıyla anlaşmalara imza atan Konet yöneticileri, Türkiye’de benzeri bulunmayan iki yeni ürün işleme hattı ile iki ambalajlama hattı satın aldı. Ayrıca, destek sistemler ve yardımcı malzemeler konusunda yeni anlaşmalara imza atıldı.

Konet Genel Müdürü Emre Özbey, farklı departmanlardan yöneticileri ile birlikte ekip olarak, 5 gün süreyle fuarda bulunduklarını belirttikten sonra sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’ye en iyi kalite ve en sağlıklı paketli taze kırmızı eti ulaştırmak için yaptığımız çalışmalar son hızla devam ediyor. Üretim tesisimiz için iki yeni ambalajlama hattı ve iki yeni ürün hattı aldık. Türkiye’de daha önce kullanılmamış bu sistemlerle yeni ürünler geliştirme ve ürün çeşitlerimize yeni kategoriler ekleme şansımız olacak.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri