Konya Kentplaza açılıyor

18 Eylül 2012 Salı

5 yatırımcıdan oluşan Deha Grubu’nun 150 milyon TL yatırım değeri ile hayata geçirdiği Kentplaza, kapılarını 12 Ekim’de açacak. 60’ın üzerinde markayı ilk kez Konyalılarla buluşturacak olan Kentplaza, 45 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla, Konya ve çevresindeki en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olarak hizmete geçecek

konya-kentplaza-aciliyor

Deha Grup, bugün (18 Eylül) düzenlediği basın toplantısında Konya’nın en büyük alışveriş merkezi olması beklenen Kentplaza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni hizmete sunacağını açıkladı. Deha AVM ve Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcı, Avm Mfi Partners Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Yurdum ve 4A Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurtuluş’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Kent Plaza’nın sosyal yaşama getireceği zenginliğin yanı sıra, ulusal ve uluslararası 60 markayı ilk kez Konya halkıyla buluşturarak, bir ilke daha imza atacağı açıklandı. 12 Ekim’de açılacak Kentplaza, modern mimarisi, ideal konumu ve sosyal yaşama katacağı renkle Konya’nın yeni çekim merkezi olacak. 

60’ın üzerinde marka, ilk kez Konyalılarla buluşacak
Basın toplantısında konuşan Deha AVM ve Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcı, Kentplaza’nın, Konya’nın en büyük AVM’si olacağına dikkat çekerek şunları söyledi: “Kentplaza, uluslararası ve ulusal olmak üzere 60’ın üzerinde markayı da ilk kez Konya’ya getiriyor. Konya’da uluslararası standartlara sahip tek AVM olma özelliğini de taşıyan Kentplaza, Konya’ya artık sosyal yaşam ve modadaki yenilikleri dünya ile eş zamanlı olarak yaşayabilme imkanınısunacak”.

Yatırım değeri 150 milyon TL
Konya’ya “ilk”leri sunacak olmanın heyecanını yaşadıklarını aktaran Ahmet Arıcı, 5 yatırımcıdan oluşan Deha Grubu olarak 150 milyon TL yatırım değeri ile hayata geçirdikleri Kentplaza içinde 160 mağaza bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “45 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla, Konya ve çevresindeki en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olan Kentplaza sadece Konya’nın değil, Türkiye’nin de en modern AVM’lerinden biri olarak hizmete geçecek.Kentplaza Projesi’nin toplam alanı yaklaşık 110 bin metrekare.”

Sosyal yaşam alanları
Kentplaza, alışveriş imkânının yanı sıra Konya’daki halkın ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde geniş sosyal yaşam alanları da sunuyor. AVM’de 11 adet sinema salonu mevcut. Eğlence merkezi yaklaşık 3 bin 600 metrekarelik alana yayılmış bulunuyor. 3 bin 500 metrekarelik spor merkezi ve yaklaşık 2 bin metrekarelik de dünya standartlarına uygun bowling alanı olan Kentplaza’da ayrıca 2 adet yüzme havuzu ve açık teraslar da bulunuyor.

Kentplaza, uluslararası ve ulusal olmak üzere, 60’ın üzerinde markayı Konya’ya ilk kez getiriyor olmasıyla da ayrı bir önem taşıyor. Konya’ya ilk kez gelen bu markalardan bazıları: Lacoste, Tommy Hilfiger, Starbucks, Mango, Yves Rocher, Divarese, YKM, Tchibo, Chakra, Derimod, Saat&Saat, Beymen Club, Twist, Guess, Kahve Dünyası.

Ayda 1 milyon ziyaretçi bekleniyor
Kentplaza’yı sadece Konya iline yönelik değil; çevre illeri de hedefleyerek hayata geçirdiklerini belirten Ahmet Arıcı ayda ortalama 1 milyon ziyaretçi beklediklerini söyledi. Arıcı, “5 yıllık hedeflerimiz arasında ciro ve ziyaretçi sayısında yüzde 20’lik artış bulunuyor. Kentplaza’nın yıllık ciro beklentisi yaklaşık 250 milyon TL” dedi.

Arıcı sözlerine şu şekilde devam etti: “Özellikle Mevlana’yı ziyaret için dünyanın dört bir yanından birçok insan Konya’ya akın ediyor. Bunların çoğunluğunu ise İranlı, Koreli ve Japon turistler oluşturuyor. Kentplaza, yurt dışından Konya’ya gelecek ziyaretçilerimiz için ikinci bir adres olacak. Alışveriş merkezimize Konya civarından da ziyaretçi hedefliyoruz. Çünkü Kentplaza, sunacağı imkânlarla çevre yörelerdeki vatandaşlarımızın yaşamına da yeni bir soluk getirecek.”

3 bin kişilik istihdam sağlayacak
Ekim’de açılacak olan Kentplaza yatırımı ile Konya’ya yaşam merkezi sunmanın yanı sıra, yaklaşık 3 bin kişilik doğrudan ve dolaylı istihdam sağlanacak.

“Konya, Kentplaza’yı çoktan hak etti”
Arıcı, kültürel ve tarihi mirasının yanı sıra Türkiye’nin en genç nüfusuyla da ciddi bir potansiyele sahip olan Konya’nın, böyle bir projeyi çoktan hak ettiğine inandıklarını söyleyerek şu bilgileri verdi: “Konya’da 2 milyon üzerinde insan yaşamaktadır. Bu nüfus, Türkiye nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 3’ünü oluşturmaktadır. Konya, ekonomik verileri ile de önemli illerimiz arasında yer almaktadır. Özellikle son 10 yılın ekonomik verileri, Konya’nın yaptığı atılımı çarpıcı bir biçimde ortaya koymaktadır. Türkiye son 10 yılda ihracatını 4 kat artırırken, Konya 12 kat artırmıştır. Konya 2002 yılında yaptığı toplam 120 milyon dolarlık ihracatı, 2012 yılına gelindiğinde bir ayda yapar hale gelmiştir.”

Dünyayı takip eden, üreten, yeni istihdam alanları yaratarak kabuğunu kırmış Konya ekonomisinin bu temposuna, şehrin de gerek tesisleri, gerek altyapısı, gerekse de insan kaynakları ile ayak uydurması gerektiğini söyleyen Arıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ürün ve hizmet çeşitliliği, modern tesis yönetim anlayışı, konforlu alışveriş imkânlarıyla da iddialı olan Kentplazaile Konya halkına prestijli, keyifli bir sosyal buluşma noktası sunuyoruz. Konya artık sosyal yaşam ve modadaki yenilikleri Kentplaza ile tüm dünyayla eş zamanlı olarak yaşayabilme imkanını bulacak.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri