Konya Perakende Zirvesi gerçekleştirildi

25 Aralık 2014 Perşembe

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Üyeleri, Konya'da gerçekleştirilen zirvede bir araya geldi

konya-perakende-zirvesi-gerceklestirildi

Konya Perakende Zirvesi, Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Retail Türkiye ve Konya PERDER işbirliğiyle gerçekleştirildi. Zirvenin ana teması, “Türkiye ekonomisi ve perakende yansımaları”ydı.
Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek yaptığı konuşmada, perakendeciliğin Türkiye'nin üçüncü büyük sektörü olduğunu ifade etti. Federasyon üyesi firmaların gelişerek büyümesi için düzenledikleri organizasyonlarla üretici ve tedarikçi firmaları bir araya getirdiklerini vurgulayan Altunbilek, daha önce çeşitli çalıştaylar gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu çalıştaylarda perakende sektöründeki firmaların zayıf ve güçlü yönlerini ele alarak çözüm önerileri getirdiklerini anlatan Altunbilek, gelecek yıl 15-16 Nisan'da “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonu düzenleyeceklerine işaret ederek, tüm firmaları davet etti.

Yükselen değer, Konya
Zirvenin açılışında konuşan Konya PERDER Başkanı Ali Kaya, sektörü Konya'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Konya PERDER'in çalışmaları hakkında bilgi veren Ali Kaya, kısa sürede üye sayıları ve üyelerinin işlettiği mağaza sayısının arttığını belirterek, amaçlarının Konya halkına en iyi, en kaliteli hizmet vermek olduğunu söyledi. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk de kentin Türkiye'de yükselen yeni yatırım illerinden biri olduğunu ifade etti. Türkiye ortalamasının altında bir işsizlik oranına sahip olduklarına değinen Öztürk, Konya'nın ihracatını 15 misli artırdığını, ihracatçı firma sayısında ise ülke genelinde ilk 5 arasında bulunduğunu dile getirdi. Konya Perakende Zirvesi'nde ayrıca Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, EY Türkiye Kurumsal Finansman Bölüm Müdürü Cem Gunfer, TEPAV Başkanı Güven Sak, Ekonomi Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Türkel, Dünya Gazetesi yazarı Rüştü Bozkurt, Ekonomist Dergisi editörü Aram Ekin Duran ve Para Dergisi editörü İdriz Çokal'ın konuşmaları yer aldı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri