Konya Şeker’in hedefi ilk beş

06 Ağustos 2013 Salı

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Şeker’in 2023 yılında dünyanın en büyük 5 gıda şirketinden biri olacaklarını söyledi

konya-sekerin-hedefi-ilk-bes

Konya Şeker’in 60’ıncı Olağan Genel Kurulu, ortakların katılımı ile Konya Şeker’de gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Konya Şeker’in 800 milyon lira olan sermayesi 100 milyon lira artışla 900 milyon liraya çıkarıldı. Genel Kurul’da konuşan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Ülkemizin 2023 vizyonuna paralel şekilde Konya Şeker olarak bizim hedefimiz, dünyanın ilk 5 gıda şirketi arasında yer almak” dedi.

Konya Şeker’in bir üretici kooperatifi şirketi olduğunu, kamuoyunda kooperatiflerle ilgili kötü bir algı bulunduğunu belirten Konuk, “Çok şükür Pankobirlik bunları aşmıştır. Türkiye genelindeki bu algıyı Pankobirlik yıkacaktır. Diğer bir kötü algı ise bir şehirde liman yoksa, sanayisinin de başarılı olamayacağı kaygısıdır. İnşallah, Konya Şeker’le bu algıyı da kıracağız” diye konuştu.

Recep Konuk, Konya Şeker’in özkaynaklarının 7 milyon liradan 1 milyar 37 milyon liraya çıkarak yüzde 14 bin büyüme gösterdiğini kaydetti. 17 şirketi daha bünyelerine kattıklarını anlatan Konuk, genel kurulda yapılan sermaye artışıyla da ortakları olan kooperatiflere kaynak aktardıklarını, bu yolla onları güçlendirdiklerini ifade etti.

Çalışma yaparken kendilerine engel çıkarıldığını dile getiren Konuk şunları söyledi: “Halisane duygularla yapılan çalışmalara rağmen Konya Şeker’i durdurmak isteyenler, yalan haber çıkaranlar ve iftira atanlar olmuştur. Çünkü hızlı bir büyüme içinde olan Konya Şeker, birileri için rakip olarak görülmüştür. Örneğin Konya Şeker patatesi üreticisinden 40 kuruşa alırken, Niğde ve Nevşehir’de üreticiler patatesi 25 kuruşa, Ödemiş’te ise 8 kuruşa satmıştır. Onun içindir ki Konya Şeker’e ‘sen etliye-sütlüye karışma’ deniyor.”

Kaynak: ZamanGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri