Kruvasandan tuzluya geçti

22 Mayıs 2013 Çarşamba

Şimşek Gıda, Bien Kruvasan’ın ardından şimdi de tuzlu gıdaya el attı. Şimşek Gıda Genel Müdürü Erol Şimşek “Bien Kruvasan ile ortaya koyduğumuz iddiamız, Twitto Çıtır Burgu Kraker ile devam edecek. Bu ürünümüz için de 5 milyon euro’luk yatırım planlıyoruz” dedi

kruvasandan-tuzluya-gecti

2015 vizyonlarını ‘markalaşma’ olarak belirlediklerini kaydeden Şimşek 2013’ün başlarında Türkiye pazarına sundukları Bien Kruvasan ile cirolarında yüzde 15’e yakın artış yakaladıklarını vurgulayarak kruvasanın Türkiye’de bilinirlik düzeyini yüzde 3’lerden yüzde 70’lere çıkarttıklarını belirtti.

İhracatta büyümüş bir firma olduklarını ve artık Türkiye pazarına yoğunlaştıklarını dile getiren Şimşek bisküvide yıllık 27 bin ton, gofrette 6 bin ton, kekte 25 bin ton, krakerde 10 bin ton, çikolatada 25 bin ton ve kruvasanda 10 bin ton ile toplamda yıllık 100 bin tonun üzerinde üretim yaptıklarını kaydetti.

Şimşek geçen yıl kruvasan üretimiyle birlikte 12 milyon euro’luk yatırım yaptıklarını dile getirerek “2012 ciromuz 250 milyon lira. 2013 için yüzde 25’in üzerinde bir büyüme hedefi koyduk ve yaklaşık 350 milyon TL ciro ile kapatmayı hedefliyoruz. 2015 ciro hedefimiz ise 500 milyon TL” dedi.

Kaynak: Candan Pekdaş / RadikalGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri