Kukla şampiyonları belli oldu

25 Mart 2014 Salı

6’ncı Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nda dereceye girenler açıklandı. 22 okulun katıldığı yarışmada, Işıkkent Eğitim Kampüsü öğrencileri bu yıl da gösterdikleri başarılı performansla birincilik ödülüne layık görüldü

kukla-sampiyonlari-belli-oldu

Forum Bornova’da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 6’ncı Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nda dereceye girenler, düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Dünyanın sayılı kukla festivallerinden biri olan ve bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘İzmir Uluslararası Kukla Günleri’ kapsamında gerçekleştirilen Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması, çocuklar kadar 7’den 70’e tüm ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 22 okuldan ilköğretim öğrencilerinin oluşturduğu katılımcılar, Charles Perrault’un ünlü eseri Kırmızı Başlıklı Kız’ı kukla perdesine taşıdı.

Sergilenen performanslara ilişkin jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; Işıkkent Eğitim Kampüsü öğrencileri bu yıl da birinciliğe değer bulunurken, Özel Çakabey Koleji ikinci, 23 Nisan İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu.

Özel Tevfik Fikret İlköğretim Okulu ‘Jüri Özel Ödülü’ ile ödüllendirilirken, İzmir Gelişim Koleji ‘En İyi Kukla Oynatımı Ödülü’, Rota Koleji ‘En İyi Kukla Tasarımı Ödülü’, Özel Ege Lisesi ‘En İyi Sahne Tasarımı Ödülü’ne değer bulundu. ‘Forum Bornova Özel Ödülü’nü ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği almaya hak kazandı.

İzmir’de kukla sanatının yaygınlaşmasına ve çocukların duygusal ve zihinsel gelişimine katkı sağlayan Forum Bornova Kukla Yarışması, önümüzdeki yıllarda da devam edecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri