LC Waikiki ilk mezunlarını verdi

27 Ekim 2017 Cuma

Türkiye moda perakende lideri LC Waikiki ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin iş birliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve tek sertifikalı Buying Eğitim ve Gelişim Programı ilk mezunlarını verdi. Program kapsamında; müşteri profilinden pazar analizine, trendlerden giyim tasarımına, koleksiyondan ürün karışımına, üretimden planlamaya ve veri analizinden pazarlamaya uzanan geniş yelpazede eğitimler verildi

lc-waikiki-ilk-mezunlarini-verdi

Moda perakende sektörünün lider kuruluşu LC Waikiki, İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliği ile Türkiye’nin ilk sertifikalı “buyer”larını yetiştirdi. Akademisyenler ve LC Waikiki’nin sektör uzmanlarının bir araya gelerek hazırladığı Buying Eğitim ve Gelişim Programı, karma uygulamalardan oluşan zengin içeriklerle eğitimler verdi. 2016-2017 yılının ilk mezunları için gerçekleştirdiği mezuniyet törenine LC Waikiki CEO’su Mustafa Küçük, LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Tandar, İTÜ Rektör Yardımcısı Telem Gök SADIKOĞLU ve İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Berk Berkalp katıldı.

 

Moda, pazarlama, pazar araştırma, tedarik, planlama, tasarım, iş etiği gibi başlıkların ele alınarak 15 farklı ders konusunun işlendiği program 8 haftada tamamlandı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Emel Önder Karaoğlu ve Prof. Dr. Cevza Candan danışmanlığında, LC Waikiki Kurumsal Akademi yöneticileri ve çalışanlarının katkılarıyla geliştirilen program, akademisyenlerin yanı sıra sektörün yetkin isimlerinin de olduğu 40 farklı eğitmen tarafından gerçekleştirildi. LC Waikiki Akademi iç eğitmenleri ve İTÜ öğretim üyeleri, 350 saatlik karma eğitim programında katılımcılara teorik eğitimlerin yanı sıra vaka analizi yaptılar, uygulama fırsatlarını anlattılar. Ayrıca e-eğitimlerle programa devam edildi. Tüm bu eğitimlerin ardından 34 krediyi tamamlayan ve bitirme projesini teslim eden katılımcılar mezuniyet sertifikasını almaya hak kazandı. Katılımcılar, LC Waikiki ve İstanbul Teknik Üniversitesi ortak sertifikası ile Türkiye’nin ilk sertifikalı buyer’ı olma imkanı yakaladı.

 

Töreninde konuşan LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Tandar şunları söyledi: “LC Waikiki Kurumsal Akademi olarak sektör dinamikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda akademik altyapı üzerine inşa edilmiş, daha önce benzeri görülmemiş bir kapsama ve içeriğe sahip bir program hazırladık. Türkiye’de bu alanda bir ilk olan ‘Buying Eğitim ve Gelişim Programı’nı hayata geçirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’deki hazır giyim pazarının lideri olan şirketimiz, sektörümüze eğitim yatırımları yapmayı sürdürüyor. LC Waikiki olarak üniversite iş birliklerine çok önem veriyoruz. Birlikte ortak projelerde çalışmak, yapılan programların akademik bilgi ve sektör tecrübesi ile harmanlanması, sektörün ihtiyacı olan nitelikli insanların yetişmesi, ülkemizin kalkınmasının sürdürülebilirliğine de katkı sağlayacağına inanıyoruz. Buying Eğitim ve Gelişim Programı, yüksek akademik kaliteye sahip, uluslararası kabul görmüş İstanbul Teknik Üniversitesi ile ortak çalışma sonucu ortaya kondu. Ülkemizde henüz üniversitelerde buyer yetiştiren bir bölüm yok. Biz programı oluştururken uluslararası arenada rekabet edebilecek bir buyer’da olması gereken mesleki bilgi beceri ihtiyacını analiz ederek yola çıktık. Bu program için hocalarımız ve Akademimizin uzmanları ile literatür taraması yaptık. Bini aşkın makale ve tez programı, prosedürler incelendi, odak grup toplantıları yapıldı.”

 

Buying Eğitim ve Gelişim Programı Floransa Üniversitesi’nde, IT4 Fashion Conference‘da yüzlerce başvuru arasından seçilerek “Mix of Theoretical and Practical Education” kategorisinde makale olarak sunuldu. Ayrıca programın bildirisi uluslararası bilim, teknoloji, tıp alanlarında dünya lideri yayınevi Springer’dan yayınlanan kitapta yer alarak, mühendislik çevrelerince çok saygın olan veri tabanı Scopus’ta da yayınlanarak konusunda bilimsel literatüre giren ilk ve tek eğitim programı oldu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri