Lee Cooper Kipaş'la atağa geçiyor

10 Ağustos 2011 Çarşamba

Efsanevi marka Lee Cooper, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yeniden yükselişe geçiyor. Kipaş Holding, Lee Cooper ile 2 ayda 15 yeni mağaza açmaya hazırlanıyor. Kipaş'ın 3 yıllık hedefi ise 200 mağazaya ulaşmak

lee-cooper-kipasla-ataga-geciyor

Fulya B. ÖZTÜRK

Geçtiğimiz yıl Türkiye'de perakende ve üretim hakları Kipaş Holding tarafından alınan Lee Cooper, Ağustos ve Eylül aylarında 15 yeni mağazayla tüketicileriyle buluşacak. Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öksüz, 3 yıllık hedeflerinin yüzde 20'si franchise olmak üzere 200 mağazaya ulaşmak olduğunu belirtti. Lee Cooper ile global bir üretim anlaşması yaptıklarını da anlatan Öksüz, böylelikle 2 yıl içinde 15-20 milyon dolar ek bir ihracat beklentileri olduğunu vurguladı. Lee Cooper'ı kendi kategorisinde ilk üç marka arasına sokmak için yola çıktıklarını belirten Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öksüz, "Biz dünyada Lee Cooper'ın hem perakende hem üretim lisansını alan sayılı şirketlerden biriyiz. Bu ayrıcalık bizim hedeflerimizi de aynı doğrultuda büyütüyor ve önemli kılıyor. Çok geniş bir ürün yelpazesi olan, kelimenin tam anlamıyla çok iddialı koleksiyonlar sunacağız" şeklinde konuştu.

2012 yılı sonu perakende ciro hedefi 50 milyon TL
Ahmet Öksüz, dünya çapında tanınan bir markayı ulaşılabilir fiyatlarla pazara sunacaklarını, gerek koleksiyon gerekse de fiyat politikaları açısından tüketicilerden çok olumlu dönüşler alacaklarına inandıklarını söyledi. Büyükler gençliğine dönecek, gençler ise Lee Cooper'ı yeniden keşfedecek diyen Ahmet Öksüz, 2012 yılı sonuna kadar perakende ciro hedeflerini ise 50 milyon TL olarak açıkladı. Büyük hedefleri içerisinde, kendi oluşturdukları koleksiyonlardaki tasarımları yurt dışındaki merkez Lee Cooper tarafından alınarak dünyaya sunulmasının da olduğunu ifade eden Ahmet Öksüz, "Tasarım ekibimiz gerçekten çok başarılı. İnanıyorum ki bunu başaracağız ve dünya Türklerin tasarım gücünü bir kez daha görecek. Biz gerek yurt içi gerekse de yurt dışından göreceğimiz ilgi sayesinde Kahramanmaraş fabrikamızdaki üretimin yüzde 30'unu Lee Cooper'a ayıracağız." Büyüme hedefleri doğrultusunda kaliteli istihdamı da önemsediklerini vurgulayan Öksüz, 2011 ve 2012 yıllarında sadece Lee Cooper için 400 kişiye istihdam sağlayacaklarını söyledi.

İlk mağazalar Via/Port ve Carousel'de
İlk mağazalarını İstanbulda Carousel ve Via/Portta açacak olan Lee Cooper, peşi sıra İzmir, Ankara, Adana, Kahramanmaraş, Denizli, Gaziantep, Diyarbakır ve Kayseri'de yer alacak. Kipaş Holding, Lee Cooperı ayrıca Irak, İran ve Suriye gibi Orta Doğu pazarlarında da büyütmeyi planlıyor.

Mağazada ütülü ürün yok
Lee Cooper, hem kadın hem de erkekler için geniş ürün seçeneğinin sunulduğu bir koleksiyonla yeni sezona merhaba diyecek. Mağazalarda satışa sunulan Lee Cooper'ın life style koleksiyonunda yüzde 40 denim, yüzde 60 denim dışı tasarım ürünler yer alacak. Lee Cooper'ın koleksiyonunda ürünler 24.50 - 364.50 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulacak. Cool, sofistike ve günün her saati giyilebilecek bir koleksiyon hazırlayan Lee Cooper'ın mağazalarında ütülü ürün yer almayacak.

Yeni açılacak Lee Cooper mağazaları
Via/Port, Bakırköy Carousel, İzmir Agora, Optimum İzmir, Nata Vega Ankara, Kent Park Ankara, Ora Bayrampaşa, Optimum Adana, Kayseri Forum, Sümer Park Denizli, Sanko Park Gaziantep, Ninova Park Diyarbakır, Kahramanmaraş, Bandırma Liman AVM.

Üreticilikten perakendeciliğe
1984 yılında Kahramanmaraşta temelleri atılan Kipaş Holding, 1998 yılında Bozkurt Mensucatı alarak hazır giyim sektörüne adım attı. Bozkurt Mensucat'ı aldıktan 1 yıl sonra Kahramanmaraş'ta büyük bir fabrika yatırımı gerçekleştirdi. Fabrika yatırımıyla birlikte Lee Cooper da dahil olmak üzere dünya devlerine üretim yapmaya başladı. 2010 yılında Lee Cooper'ın Türkiye'de üretim ve perakende hakkını satın alan Kipaş Holding'in, tekstil dışında enerji, çimento, kağıt ve tarım sektörlerinde de yatırımları bulunuyor. Kipaş Holding bünyesinde bugün 6 bin 500 kişi çalışıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri