Lego İstanbul’da ofis açıyor

02 Ağustos 2013 Cuma

Dünyanın en büyük oyuncak markalarından biri olan Lego, 14 yıldır Türkiye distribütörlüğünü yapan Adore Oyuncak ile yaptığı çalışmalar sonucunda İstanbul’a ofis açmaya karar verdi

lego-istanbulda-ofis-aciyor

14 yıldır Lego’nun Türkiye’deki tek distiribütörü olan Adore Oyuncak’ın yaptığı yatırımlar ve projeler sayesinde, Lego özellikle geçtiğimiz 5 yıl içinde Türkiye pazarında önemli gelişmelere imza attı. Yapılan bu çalışmalarla Lego’nun Türkiye pazarında gösterdiği büyüme, dünya büyüme trendleri üzerinde ilerlemesine neden oldu. Gelinen bu noktada Lego, Türkiye oyuncak pazarına daha fazla yatırım yapmaya karar vererek, İstanbul ofisini 2014 yılı ortalarında açmaya karar verdi.

Lego’nun Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Uwe Christiansen, İstanbul’da Lego ofisi açma kararını açıklamaktan çok memnun olduğunu söyledi ve “Türkiye pazarı yıllardır uzun vadeli stratejik partnerimiz Adore Oyuncak tarafından çok başarılı bir şekilde yeşertilmiş ve geliştirilmiştir. Şimdi Lego’nun daha büyük ve güçlü yatırımlar yapma zamanının geldiğine inanıyoruz” dedi.

Lego, 1999 yılından beri Lego’nun dağıtımını yapan Adore Oyuncak ile uzun yıllara dayanan iş ortaklığını daha da geliştirerek sürdürecek. Lego Türkiye ve Yunanistan Satış Müdürü olarak geçtiğimiz yıllarda Türkiye pazarını yönetmiş ve Türkiye pazarı hakkında detaylı bilgiye sahip olan Glenn Røn Bjerg Lego Türkiye Ofisi ülke müdürü olarak atandı.

Mr. Uwe Christiansen, “Adore Oyuncak ile yakın işbirliği içerisinde şu anda Türkiye pazarındaki ana stratejik konuların şekillendirilmesi çalışmalarını sürdürmekteyiz. Planımız Adore Oyuncak ile birlikte iki noktalı yaklaşım ile pazara girmek ve müşterilerimize Lego ve Adore Oyuncak üzerinden hizmet vermektir” diye ekledi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri