Lenovo, Global 500’de 55 basamak birden yükseldi

28 Temmuz 2015 Salı

Lenovo, Fortune’ın yıllık olarak yayınlanan, dünyanın en büyük şirketlerini kapsayan Global 500’de, bu yıl 55 basamak birden yükselerek 286’ıncı sıradan 231’inciliğe yerleşti

lenovo-global-500de-55-basamak-birden-yukseldi

Lenovo, Fortune’ın gelirlerine göre dünyanın en büyük şirketlerinin sıralandığı Global 500 Listesi’nde 2014’de edindiği 286’ıncı sıradan yükselerek 231’inci sıraya geldi. Sıralamada 55 basamak birden atlayan Lenovo, 46 milyar dolar değeri ile dünyaca ünlü uluslararası şirketleri geride bıraktı. Listeye ilk olarak 2011 yılında 450’inci olarak giren Lenovo, o günden beri sıralamada 200 basamak birden atlayarak beş yıldır istikrarlı tırmanışını sürdürüyor.

Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing konuyla ilgili şunları söyledi: “Global 500 listesindeki yerimiz, bizim için satışlarımızda yüzde 20 artış sağladığımız ve biri Motorola Mobility ile diğeri ise IBM System x ile gerçekleşen iki büyük ortaklığa imza attığımız başarılı bir yılın kutlaması oldu. Dünyada bilinen ve saygı duyulan 100 milyar dolarlık bir global teknoloji lideri olma yolculuğumuzda son derece kararlıyız.”

Lenovo’nun Global Fortune 500 Listesi’ndeki istikrarlı yükselişi, hem performans hem de büyüme açısından başarılı bir yılı yansıtıyor. Yıldan yıla yüzde 20’lik büyümeyle Lenovo, yeni bir rekor kırıyor ve bu da şirketin gücünü gösteriyor. Lenovo iki yıldır PC’deki liderliğini koruyor ve 2015’de de rekor pazar payıyla dikkat çekiyor.

Lenovo ayrıca akıllı telefon, tablet ve x86 işlemci pazarında da dünyadaki en büyük 3’üncü sağlayıcı olarak güçlü bir büyüme gösteriyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri