Levi`s Türkiye, Yolsuzluk İddialarıyla Çalkalanıyor

30 Ekim 2007 Salı

Levi`s Türkiye Genel Müdürü Sibel Üney`in işten çıkarılmasının ardında, şirket içindeki yolsuzluk iddialarının olduğu basına yansıdı.

Levi`s Türkiyede ortaya atılan yolsuzluk iddiaları üzerine Genel Müdür Sibel Üney ile Satış Direktörü Nazan Kırklar işten çıkarıldı. Üney, iddiaları reddederek dava açacağını söyledi. Referans Gazetesi`nin haberine göre; dünyanın en büyük jean markalarından biri olan Levi Strauss`un (Levi`s) Türkiye merkezinin yönetim katında yolsuzluk iddiaları nedeniyle deprem yaşanıyor. 1988 yılından beri Çorluda üretim yapan ve yaklaşık 700 kişiye istihdam sağlayan Levi`s Türkiye`nin Genel Müdürü Sibel Üney ile Satış Direktörü Nazan Kırklar yolsuzluk iddiası ile işten çıkarıldı. 2001 yılından beri Levi`s Türkiye Genel Müdürü olan Sibel Üney ve Nazan Kırkların geçen haziranda Beyoğlunda açılan ve Levi`s mağazanın yapım aşamasında gerekli izinler ve tadilat gerekçesi ile şirkete 842 bin YTLlik sahte fatura kestikleri iddia ediliyor. Levi`s`ın Singapur operasyonuna bağlı olan Türkiyede patlak veren skandal üzerine geçen hafta Levi Strauss Dünya CEOsu John Andersonun apar topar Türkiyeye geldiği öğrenildi. Yapılan denetimler sonucunda başta Beyoğlu mağazasının yapım aşaması olmak üzere, birçok alanda usulsüzlüklere rastlanması üzerine Üney ve Kırkların işine son verildi. Sibel Üney, işten çıkarılmasına neden olan Beyoğlu mağazasının açılışından sonra yaptığımız röportajda bu mağaza için Flag Ship (Amiral gemisi) demişti. Çünkü Beyoğlu mağazası Levi`s`ın Türkiye`de direkt olarak açtığı ilk mağazaydı. Buraya tıklayarak, Sibel Üney ile işten çıkarılmasına neden olduğu iddia edilen Beyoğlu Mağazası`nın açılışıyla ilgili o tarihlerde yaptığımız röportajı okuyabilirsiniz.


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri