Liderler büyümeye giden yolda bilgi paylaştı

22 Haziran 2012 Cuma

Dünyanın önde gelen tüketim ürünleri markalarının liderleri sektörün geleceğine yönelik olumlu beklentilerini bugün İstanbul’da devam eden The Consumer Goods Forum Global Zirvesi’nde paylaştılar. Dünya ekonomisinin büyük bir bölümünün yüzleşmekte olduğu sorunlara karşın konuşmacılar büyümeyi bireysel ve sektörel düzeyde sürdürmek için atılan olumlu adımlar hakkında mesajlar verdiler

liderler-buyumeye-giden-yolda-bilgi-paylasti

Nestle CEO’su Paul Bulcke, dünyanın yeni bir gerçekliği yaşıyor olmasına karşın bu yeni gerçekliğin sektör için tehditlerden çok fırsatlar içerdiği görüşünü paylaştı. Bulcke, tüketici ürünleri sektörünün geleceği şekillendirmek adına paydaşları daha kapsayıcı olmasının ve işbirliği düzeyini ileriye taşımasının önemini vurguladı.  

Fransız lüks mağazacılık devi Printemps’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Paolo de Cesare perakendeci bakış açısıyla mağazalara yaptıkları stratejik yatırımlarla markayı nasıl dönüştürdüklerini anlattı. Sıradışı bir alışveriş deneyimi yaşatarak ve en iyi markaları bir araya getirerek satış ortalamasını nasıl on kat artırdıklarını vurguladı.

Redburn’ün finansal analisti Marc de Speville ise insanlara daha fazla odaklanma gerekliliğine işaret etti. Kara odaklanmanın her zaman karlılık sağlamadığını belirten Speville işteki bireysel verimliliğin duygusal bağlılığın pekiştirilmesi ile artırılabileceğini söyledi.

Bugün (22 Haziran) sona erecek olan zirve tüketici ürünleri sektöründen 800’ün üzerinde CEO ve üst düzey yöneticiyi bir araya getirdi. Zirvede sektörün işbirliği olanakları ve sürdürülebilir büyümeye nasıl liderlik edilebileceği tartışıldı.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri