Light ürünler pazarı her yıl yüzde 25 büyüyor

17 Haziran 2013 Pazartesi

Yaz ayları ile satışların canlandığı light ürünlere talep her geçen gün artıyor. Bu yıl Saray Light Kraker ve Crasante Sebzeli Kraker olmak üzere iki yeni ürünü piyasaya sunan Saray Holding’in pazarlama şirketlerinden Trend Emtia Dağıtım ve Gıda Pazarlama AŞ’nin Genel Müdürü Nedret Özel de ilkbahar ve yaz aylarında light ürün satışlarının arttığına dikkat çekerek, pazarın her yıl yüzde 25 civarında büyüdüğünü söyledi

light-urunler-pazari-her-yil-yuzde-25-buyuyor

Yaz ayları ile birlikte forma girmek isteyenlerin ara öğün olarak yanlarından ayırmadıkları light ürünlere talep artıyor. Light ürün pazarının her yıl yüzde 25 büyüdüğünü söyleyen Saray Holding’in pazarlama şirketlerinden Trend Emtia Dağıtım ve Gıda Pazarlama AŞ Genel Müdürü Nedret Özel, pazar büyüklüğünü ise 50 milyon dolar olarak ifade etti. Özel, “Sadece atıştırmalık içinde sağlık ve light ürün payı ise yüzde 10 seviyesindedir. Pazarın 2012 – 2013 yıllarında yüzde 16 büyüdüğü ifade ediliyor” dedi.

Türk tüketicisi light ürünleri seviyor
Light ürün sektörü ile ilgili de bilgi veren Nedret Özel, light ürün tüketiminin özellikle İlkbahar ve yaz mevsimlerinden artış gösterdiğini kaydetti. Nisan’dan Ağustos’a kadar satışların yüksek seviyeye ulaştığını ve sonrasında azalarak Ekim ayına kadar devam ettiğini dile getiren Özel, Türk tüketicisinin light ürünleri sevdiğini ve tükettiğini vurguladı. Özel, “Bu durumda light pazarının büyüyor olması, birçok firmanın light kategorisine ağırlık vermesine ve yeni çeşitleri çıkarmasına sebep oluyor. Önceleri sadece Bisküvi olarak raflarda bulunan light ürünleri şimdi dondurmadan gazlı içeceğe, reçelden mayoneze kadar birçok kategoride tüketici ile buluşuyor” dedi.

En çok kadınlar tüketiyor
Light ürünleri en çok kadınların tükettiğine işaret eden Nedret Özel, ancak erkeklerin de light ürünlere tüketim kolaylığı ve rahat ulaşabilir olması sebebi ile taleplerinin her geçen gün artış gösterdiğini söyledi. Özel, “Daha çok yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo problemi yaşayan, forma girmeye çalışan tüketici grubunun tercihidir. Bunun dışında, gün içerisinde ki yoğunluktan öğün atlayan, sağlıklı beslenmek ve yoğun iş temposunda tokluk hissi yaşamak isteyen bir grubunda çantasından eksik olmayan bir kategoridir” görüşünü dile getirdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri