Lila Kağıt’tan dev ortaklık

03 Eylül 2014 Çarşamba

Türkiye’nin önde gelen temizlik kağıdı üreticilerinden Lila Kağıt, lider ıslak havlu üreticisi Sapro’nun markası Hops’un Türkiye çapında tüm satış, dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini üstlendi

lila-kagittan-dev-ortaklik

Dünya standartlarında temizlik kâğıtları üretme vizyonuyla 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Lila Kâğıt, ıslak havlu uzmanı Sapro ile güçlerini birleştirdi. Yapılan bu işbirliğiyle Lila Kâğıt, Sapro güvencesiyle üretilen ıslak havlu markası Hops’un Türkiye çapında tüm satış, dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini yerine getirmeyi amaçlıyor.

Lila Kâğıt CEO’su Alp Öğücü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı, “Sapro tıpkı Lila Kâğıt gibi yüzde 100 Türk sermayesi ile kurulan bir firma. Dünya standartlarında üretim yapan iki şirket olarak güçlerimizi birleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Hops ıslak havluları, Sapro’nun ileri teknolojiyle donatılmış fabrikasında üretilmiş ilk markası. Lila Kâğıt olarak, Türkiye’de tuvalet kâğıdı ve kâğıt havlu pazarında en yüksek sayısal dağılıma ulaşan satış ve dağıtım ekibine sahibiz. Lila Kâğıt ve Sapro olarak bu işbirliğinde hedeflerimiz büyük. Öncelikle Hops markasının sayısal dağılımını artırarak daha çok tüketiciye ulaşmasını sağlayacağız. Buna paralel olarak da pazar payını yılsonuna kadar bir buçuk kat artırmayı hedefliyoruz.”

Avrupa ve Türkiye başta olmak üzere, dünyanın en büyük markalarını yıllardır kesintisiz üreten Türkiye’nin en büyük ıslak havlu üreticisi Sapro’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Zincirkıran, “Hops markamızı Türkiye pazarında en üst sıraya taşımak için, dağıtım ağı ve ekibi son derece kuvvetli Lila Kâğıt ile yaptığımız işbirliğinden son derece mutluyuz. Sapro güvencesiyle dünya standartlarında ve en gelişmiş teknolojiyle üretilen Hops ıslak mendillermizi artık, Lila Kâğıt’ın geniş satış ve pazarlama ağıyla tüketicimizle buluşturacağız’’ dedi.

Büyük bir bölümünü ithal ürünlerin oluşturduğu ıslak havlu pazarında Sapro, Hops markasıyla en büyük yerli ıslak havlu üreticisi olarak faaliyet gösteriyor. Türkiye’de çok uzun yıllardır pazar lideri konumundaki Sapro, sadece üretimde değil teknoloji ve innovasyon anlamında da oldukça gelişmiş durumda. Üretiminin yüzde 75’ini ihraç eden Sapro, 45 ülkeye her yıl 50 milyon dolar ihracat yapıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri