Loft yurt dışında 70 mağazaya ulaşacak

30 Kasım 2012 Cuma

Eroğlu Şirketler Grubu, 1997’de satın aldığı Loft’u bir dünya markası haline getirmek için yatırımlarına devam ediyor. Loft Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Eroğlu, 2013’te yurt içinde 10, yurt dışında 25 mağaza açacaklarını söyledi

loft-yurt-disinda-70-magazaya-ulasacak

Eroğlu Şirketler Grubu, Loft markasına ilişkin 2012 yılı değerlendirmesini ve 2013 hedeflerini açıkladı. Loft Mağazacılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Eroğlu Holding Yönetim Kurulu üyesi Şahin Eroğlu, 1997’de tüm haklarının Fransız asıllı kurucu firmadan alınmasıyla bir Türk markası haline gelen Loft’un, 2015 hedefinin yüzde 167 büyüme ve 400 milyon TL ciroyu hedeflediğini söyledi. Eroğlu, bu kapsamda 2015’e kadar toplamda 170 mağazaya ulaşmayı planladıklarını ifade etti.

Bugüne kadar Loft’a yapılan 12 milyon TL yatırımla 150 milyon TL ciroya ulaştıklarını açıklayan Eroğlu, toplamda 63 mağaza ve 250 satış noktasıyla 14 bin metrekare alanda hizmet verdiklerini anlattı. Bu mağazalardan 9’unun yurt dışında bulunduğunu belirten Eroğlu, Türkiye pazarının yanı sıra dünya pazarında da bir Türk markası olarak isim yapmayı amaçladıklarını kaydetti.

Bu hedef doğrultusunda 2015’te ulaşmayı hedefledikleri 170 mağazanın 70’ini yurt dışında açmayı amaçladıklarını belirten Şahin Eroğlu, Doğu Bloku ülkeleri, Ortadoğu, Batı Asya ve Doğu Avrupa ülkelerini hedef alan yatırımlara öncelik vereceklerini anlattı. Eroğlu, bu doğrultuda 2013’te Ukrayna ve Rusya’da yeni mağazalar açacaklarını söyledi. Eroğlu, yaptıkları saha araştırmalarında bu pazarların Loft’un ürün çizgisine en uygun yerler olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Eroğlu, 2013’te yurt dışında 10, Türkiye’de ise 25 olmak üzere toplam 35 yeni mağaza açacaklarını dile getirdi. Eroğlu, 2015 hedefi kapsamında yurt içi ve yurt dışı dahil olmak üzere yüzde 167 büyüme ile 400 milyon TL ciroya ulaşmayı planladıklarını açıkladı. Bu rakamın ilk bakışta büyük hedefler gibi göründüğüne dikkat çeken Eroğlu, ancak 170 milyon nüfuslu Rusya gibi ülkelerdeki pazarlara girmekle bu hedeflere ulaşılmasının imkânsız olmadığını belirtti.

Sektöre ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Eroğlu, son yıllarda sayısı hızla artan AVM’ler sayesinde perakende sektörünün de büyüme yönünde seyir izlediğini söyledi. Eroğlu, bu anlamda perakende sektörünün Türkiye için gelecek vaat eden bir sektör olduğunu söyledi.

Kaynak: Melike Bahçevan Yılmaz / ZamanGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri