L’Oreal Group’tan 1,2 milyar dolarlık dev satın alma

28 Temmuz 2016 Perşembe

100 yılı aşkın bir süredir güzellik sektöründe hizmet veren kozmetik devi L'Oréal Group, ABD merkezli güzellik ürünleri üreticisi IT Cosmetics'i 1,2 milyar dolara satın almak için anlaşmaya vardı

loreal-grouptan-12-milyar-dolarlik-dev-satin-alma

Fransız kozmetik devi L'Oreal, ABD merkezli güzellik ürünleri üreticisi IT Cosmetics'i 1,2 Milyar Dolara satın almak için anlaşmaya vardığını açıkladı. Makyaj ve cilt bakımında büyük bir talebi karşılayan IT Cosmetics'in L'Oreal bünyesine katılmasıyla hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam etmesi hedefleniyor. L’Oréal, satın almanın 2008’de gerçekleşen Yves Saint Laurent’den sonraki en büyük satın alma olduğunun altını çizdi. Satış sonrasında da markanın Amerika’daki büyümesine odaklanılacağının bilgisi paylaşıldı.


IT Cosmetics 12 ayda yüzde 56 büyüdü
IT Cosmetics güzellik ürünleri içinde renklendirici, cilt bakımı, fırça gibi çeşitli güzellik araçlarını kapsayan 300’den fazla yüksek kalitedeki ürünü tüketicilerin kullanımına sunuyor. Birçok dağıtım kanalını bünyesinde barındıran IT Cosmetics; televizyon alış veriş kanalları, ULTA ve Sephora gibi mağazalar üzerinden ve markanın websitesi aracılığı ile tüketicilere ulaşıyor. Son yıllarda büyük bir büyüme kat eden marka Haziran 2016 tarihi itibarı ile son 12 ayda yüzde 56 büyüme ile net 182 milyon dolar kar elde etti.


L'Oréal Amerika’da CEO olarak görev yapan Frédéric Rozé: “IT Cosmetics ve L’Oréal inovasyona olan tutkuları ve güzelliği herkesle paylaşma yönündeki istekleri ile temel değerler etrafında buluştu. Marka bugüne kadar tüketicisi ile derin bir sadakat ilişkisi kurdu ve bu potansiyelin önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğini düşünüyoruz.” diyerek satın alma sürecini değerlendirdi.


Hedef: herkes için güzellik
IT Cosmetics 4 divizyondan oluşan L’Oréal Group içerisindeki Lux divizyonu içerisinde yer alacak ve makyaj ve cilt bakımında artan talebi karşılayacak. L'Oréal Selective Divisions başkanı Nicolas Hieronimus ise “Lancôme, Kiehl's, Yves Saint Laurent, Armani ve Urban Decay gibi L’Oréal bünyesinde seçkin markaların yanında IT Cosmetics’i görmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.


IT Cosmetics kurucu ve CEO’su Jamie Kern Lima: “IT Cosmetics olarak ürünlerimiz ve faaliyetlerimiz ile dünyayı daha güzel bir yer yapma misyonu taşıyoruz. Tüm kadınlar güzeldir ve güzel hissetmeyi hak ederler. Makyaj ve cilt bakım ürünlerimizdeki yenilikçi ürünler ile kadınların yaşamın her alanında hayatını olumlu yönde değiştirmeye çalışıyoruz,  L’Oréal ortaklığı ile uluslararası yapının gücünü kullanarak misyonumuzu daha geniş kitlelere yayabilecek olmanın heyecanı içerisindeyiz.” diyerek satın alma konusundaki memnuniyetini dile getirdi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri