Louboutin Türkiye’de rekor kırıyor

19 Kasım 2012 Pazartesi

Fiyatları 900-10 bin TL arasında değişen, kırmızı tabanıyla meşhur Christian Louboutin, 2 mağaza açarak faaliyet gösterdiği İstanbul’da rekor satışa koşuyor. Dört ayda 2 bin çift ayakkabı satan markaya turist ilgisi de yüksek

louboutin-turkiyede-rekor-kiriyor

Kırmızı tabanlarıyla meşhur Fransız Christian Louboutin ayakkabılarına Türkiye’deki ilgi giderek artıyor. Beymen mağazalarında sezonda bin 700 kota ile satılan marka, gelen yoğun talebi karşılamak için 4 ay önce Nişantaşı ve İstinyePark’ta birer mağaza açtı.

Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, Beymen zincir mağazalarında büyük ilgi gören markanın kendi butiklerine kavuşmasıyla ilginin de fazlasıyla arttığını söyledi. Çapçı, Beymen’in ayakkabı departmanı içindeki ciroda birinci sırada yer alar markanın ilk mağazasını 4 ay önce Nişantaşı’nda açtığını hatırlatarak, “4 aydır açık olan Nişantaşı’ndaki butikte, bugüne kadar yaklaşık bin 500 çift, İstinyePark’ta ise ilk 15 günde 360 çift ayakkabı satıldı” dedi.

10 bin liraya ayakkabı
Christian Louboutin kadın koleksiyonunda fiyatlar 895 liradan başlıyor ve 9 bin 995 liraya kadar çıkabiliyor. Erkek koleksiyonunda ise minumum fiyat 825 lira ve 2 bin 875 liraya kadar çıkabiliyor.

Türk tüketicinin markaya büyük sevgi duyduğunu vurgulayan Elif Çapçı, turistlere satışın da sürekli arttığını söyledi. Çapçı şu bilgileri aktardı: “Bu yıl turist müşteri sayısında ciddi bir büyüme yaşandı. Geçtiğimiz yıl müşteri portföyümüzün yüzde 5’ini turistler oluştururken bu yıl yüzde 25’e yükseldi.”

Mağazadan sinerji
Çapçı, butiklerin açılmasının Christian Louboutin’e olan ilgiyi daha da arttırdığını belirterek, hem Beymen mağazalarında hem de butiklerdeki satış oranlarının giderek arttığını söyledi. Çapçı, “Türkiye, Christian Louboutin için iyi bir pazar. Türk kadınları ve erkekleri güzel ve kaliteli giyinmeyi seviyor” diye konuştu.

Erkekler de düşkün
Türkiye‘nin dünya modasının, trendlerin belirlendiği New York, Paris, Milano gibi diğer moda şehirleriyle eş zamanlı olarak takip ettiğini anlatan Elif Çapçı şöyle konuştu: “Christian Louboutin de tüm bu şehirlerde olduğu gibi Türkiye’de de hem erkekler hem de kadınlar tarafından çok seviliyor. Çanta ve ayakkabı tutkusu denince herkesin aklına ilk olarak kadınlar gelir ama erkeklerin de markaya gösterdiği ilgi çok büyük. Kadınlar ayakkabıya tutkuyla bağlı; bu özellikle Türk kadınına has bir durum değil. Ancak son yıllardaki satış grafiği ve en çok tercih edilen kategorilere baktığımızda ayakkabı ve çanta ön plana çıkıyor.”

Ayakkabı yaptıran kırmızı taban istiyor
Son dönemde Türkiye’de popülaritesi artan Christian Louboutin markasına ilginin bir yansıması olarak, ayakkabı yaptıranlar arasında kırmızı taban isteyenlerin sayısının da arttığı söyleniyor. Konuyla ilgili Elif Çapçı, “Markanın tüm koleksiyonu Beymen’lerde ve butiklerde mevcut. Müşterilerimize geniş bir ürün gamıyla hizmet veriyoruz ve hemen hemen herkes aradığı modeli bulabiliyor” dedi.

Kaynak: Demet Cengiz / HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri