Mağazalar dijital dönüşümlerini Nebim’le gerçekleştirecek

09 Kasım 2016 Çarşamba

Türkiye'nin önde gelen yerli yazılım üreticilerinden biri olan Nebim; perakendeci, toptancı ve üretici firmalar için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) yazılımları geliştiriyor. Çözüm ortaklarıyla birlikte 500 kişiyi aşan uzman ekiple 9 binden fazla firmaya ve 60 binden fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Nebim Pazarlama Müdürü Abdullah Bekmezci, firma çözümleri ve dijitalleşme süreçlerini Perakende.org için anlattı

magazalar-dijital-donusumlerini-nebimle-gerceklestirecek

Perakende.org özel haberi

 

Abdullah Bekmezci, eski hantal süreçlerin artık geride kaldığını ve artık daha yüksek verim için tüm süreçlerin elektronik ortama geçtiğini belirtiyor. Bekmezci, markaların dijitalleşmesi üzerineyse şunları söyledi: “Bugün Dünya’da, Türkiye’de ve bizim hizmet verdiğimiz perakende sektöründe ciddi bir dijitalleşme var. Artık kağıt ve eski hantal süreçler ortadan kalkıyor. İşletme kaynaklarını daha verimli kullanmak ve şirketler arası entegrasyonu daha verimli kılmak adına tüm süreçler elektronik ortama geçiyor. Bunun la birlikte perakende firmalarını etkileyen teknolojik trendler, tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarına da yansıyor.  Perakendecilerin, müşterilerini daha da yakından tanıyarak onlara e-Ticaret, mağaza gibi tüm kanallardan doğrudan temas etmeleri ve müşterilerinin mağaza içi alışveriş deneyimlerini daha heyecanlı hale getirerek müşteri memnuniyetini ve bağlılığını artırmaları önem kazanıyor. Bu dijitalleşmeyle birlikte ortaya çıkan verimliliği artırma gereksinimi kapsamında Otorite de e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, YN ÖKC ile bir e-dönüşüm sürecini başlatmış oldu. Bu sürecin aslen vergide şeffaflık ve denetimin kolaylaştırılması gibi hedefleri var. Fakat bu uygulamalar aynı zamanda firmalara da maliyetlerinde ciddi tasarruf sağlatacak ve süreçlerinde etkinlik kazandıracak.”


Nebim yazılımı hakkında da bilgi veren Bekmezci, şöyle konuştu: “Mağazalarda kullanılan Nebim V3 POS yazılımımıza, mevzuat gereksinimlerini karşılayan ve yüzlerce firmada canlı kullanım ile kendini kanıtlamış olan e-Fatura, e-Arşiv ve Yeni Nesil ÖKC entegrasyonlarının yanı sıra, anlık Global Blue entegrasyonu sayesinde modern Tax-Free desteğini, Paro, Hopi ve Zubizu gibi harici müşteri sadakat yönetimi sistemleri ile anlık entegrasyonları, hediye kartı, para puan ve indirim kampanyası yeteneklerini, Elektronik Ticaret Kanunu kapsamında zorunlu olan toplu iletişim opt-in ve opt-out desteğini, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereksinimlerini, Turatel iş birliği sayesinde tüm operatörlerin desteklendiği anlık SMS entegrasyonunu, optik ve çeyiz sektörlerine yönelik özellikleri, satış sonrası servis ve destek uygulamalarını, dinamik ürün konfigüratörlerini ve önümüzdeki dönem yaygınlaşmaya başlayacağını öngördüğümüz mobil ödeme uygulamaları ile entegrasyon olanaklarını ekleyerek, Türkiye’nin fonksiyonel olarak en zengin POS çözümünü hazırlamış olduk. Ayrıca, mağazadaki bu fonksiyon zenginliğini “omni-kanal” dünyasına da taşımak adına, mağaza uygulamalarımızı, Türkiye’nin önde gelen e-Ticaret uygulamalarıyla entegre ettik. Geleneksel internet ve mobil e-Ticaret sistemlerinin Nebim V3 ile entegre çalışmaları sayesinde; mağazaların ve depoların anlık envanterlerini lokasyon bazlı bir şekilde sorgulanmasını sağladık.”


Nebim V3’le birlikte neler yapılabileceğine de değinen Bekmezci: “Nebim V3’ün CRM çözümleri kapsamında birçok geliştirme gerçekleştirdik; müşteri bilgilerinizin kontrollü ve sağlıklı bir şekilde oluşturulmasını sağlayabilir, mevcut müşteri bilgilerinizi tekilleştirerek müşteri datanızı sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Müşterilerinizi değer gruplarına, alış veriş davranışlarına, ürün ve marka tercihlerine ve demografik özelliklerine göre gruplandırarak farklı hizmetler sunabilirsiniz. Önceki yıllarda alışveriş yapmış ancak bu yıl alışveriş yapmayan, belirli bir tutarın üzerinde veya altında alışveriş yapan, bir üründen satın alıp, ilişkili ürünlerden satın almayan, sadece özel günlerde alışveriş yapan, belli bir miktar ve tutar üzerinde alışveriş yapan müşterileri tespit ederek, bu müşteriler için özel kampanyalar hazırlayabilirsiniz. Müşterilerinize tanıma kartı verebilir, özel günlerde SMS ile kutlama, alışveriş sonrası teşekkür, indirim günleri ve yeni koleksiyonlarla ilgili bilgilendirme mesajları gönderebilirsiniz. Nebim V3’ün mevcut zengin indirim kampanyası kurallarının yanı sıra müşterilerinize indirim çeki verebilir ve puan kazandırabilir, bekleyen puanların belli katsayılara ulaşmasını sağlayarak ve puan bazlı indirim çeki vererek alışverişe teşvik edebilirsiniz. Omni-kanal vizyonumuzu bir adım ileri taşıyarak; müşterinizi tüm alışveriş geçmişi ve dijital izleriyle birlikte tanıyacağınız, ürün veya kampanyalara ilişkin anlık önerilerde bulunacağınız, müşterinin satın alım ve teslimat deneyimini kişiselleştirebileceğiniz “omnimüşteri” vizyonunu da desteklemek üzere ArGe çalışmalarında bulunmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında, önümüzdeki dönem mağaza içerisindeki çalışanlarınızın mobil cihazlar üzerinde kullanacakları ve mağazalarda satışı ve müşteri memnuniyetini artıracakları yenilikçi çözümler sunmayı da planlıyoruz.” diye konuştu.

 


“Vergide e-Dönüşüm” sürecinde başarılı çözümler geliştirmeye devam ettik”
E-Dönüşüm süreci içinde önemli entegrasyonları gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Bekmezci, şunları iletti: “2014’te e-Fatura ile başlayan ve 2015’te e-Defter ile devam eden “Vergide e-Dönüşüm” sürecinde başarılı çözümler geliştirmeye devam ettik. 2016 başında yürürlüğe giren e-Arşiv uygulamasını, müşterilerimizin yaygınlıkla çalıştıkları özel entegratörler olan Bimsa, e-Finans ve Fit iş birliğinde, Nebim V3 kullanan 170’ten fazla firmada zamanında ve başarıyla hayata geçirdik. Bugün Nebim V3 kullanan firmalar, e-Arşiv faturasını, daha müşteri mağazada kasadan ayrılmadan, mevzuata uygun olarak, mali mühürlü bir şekilde düzenleyebiliyor ve kağıt üzerinde ya da e-mail ile müşteriye anında sunabiliyorlar.  Nisan 2016’da başlayan ve kademeli bir şekilde 2018 başına kadar tamamlanması zorunlu tutulan Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) entegrasyonunu geliştirmek üzere geçtiğimiz yıllarda Hugin ile başlattığımız iş birliğimize, Profilo ve Olivetti (Verifone) iş birliklerini de ekledik. EFT-POS özellikli mobil Yeni Nesil ÖKC’lerden, masa üstü ÖKC’lere kadar birçok farklı cihazı, Nebim V3 POS ile entegre ettik. Bugün, Nebim V3 POS üzerinden satış yaparken, mevzuatın gerektirdiği fatura bilgi fişlerini veya yazar kasa fişini perakende satış yazılımımız ile entegre olarak düzenleyebiliyoruz.”

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri