3’üncü Decathlon İzmir’de açılıyor

29 Mart 2012 Perşembe

Avrupa’nın önde gelen spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye’deki 3’üncü mağazasını yarın İzmir’de açıyor. 65 farklı spor dalına ait ürünlerin bulunacağı Decathlon İzmir mağazasında su sporları ve bisiklet bölümleri ön planda olacak

3uncu-decathlon-izmirde-aciliyor

Decathlon, Ankara ve İstanbul’dan sonra İzmir’de de mağaza açıyor. Optimum Alışveriş Merkezi’nde 3 bin 500 metrekarelik mağazasıyla hizmete girecek olan Decathlon, kapılarını yarın (30 Mart) açacak. Dün Decathlon Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui’nin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında tanıtılan Decathlon, İzmir mağazasında 65 farklı spor dalını sporseverlerle buluşturacak. Mağazada İstanbul ve Ankara’dan farklı olarak su sporları ve bisiklet ön planda olacak.

18 ülkede 594 mağazayla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon, Mayıs 2010’dan beri Türkiye’de İstanbul ve Ankara mağazalarıyla faaliyet gösteriyor. Decathlon, 65 farklı spor dalında amatörden profesyonele, çocuktan yetişkine, her bütçeye uygun spor ekipmanları, tekstil ürünleri ve aksesuarlar sunuyor.

İstanbul ve Ankara mağazalarında beklenen ilginin fazlasıyla karşılaşan Decathlon, Türkiye yatırımlarını hızlandırarak artırma kararı almıştı. Bu çerçevede 1 yılı aşkın süredir hazırlıkları devam eden 3’üncü Decathlon mağazası, yarın İzmirli sporseverlere kapılarını açıyor. 

Decathlon Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui, toplantıda şunları söyledi: “İzmir çok sportif bir şehir ve buradaki mağazamızın en az İstanbul ve Ankara mağazaları kadar başarılı olacağını düşünüyoruz. İnsanlar artık daha fazla spor yapıyor; sağlıklarına, bedenlerine gitgide daha çok dikkat ediyor. İstanbul ve Ankara mağazalarımızda beklediğimizin çok üzerinde ilgi gördük; bu çerçevede sporu daha yaygınlaştırmak ve herkes için ulaşılabilir kılmak adına Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmaya karar verdik. İzmir mağazamızda 65 farklı spor dalına ait ürün sunacağız. Su sporları diğer mağazalara oranla daha geniş bir departmanda yer alacak. Aynı şekilde bisiklet kategorisi de çok iyi temsil edilecek.”

Decathlon Ankara Kent Park Alışveriş Merkezi’nde 3 bin, İstanbul Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde ise 5 bin metrekarelik alanda hizmet veriyor.

1976’da kurulan, 2010 yılı global cirosu 5 bin 978 milyon euro olan ve tüm dünyada 50 bini aşkın çalışanı bulunan Decathlon’un, bugün Türkiye dahil olmak üzere 18 ülkede toplam 535 mağazası bulunuyor. Trekkingden fitnessa, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola,  patenden bisiklete kadar 65 farklı spor dalında kimisi dünyaca ödüllü 35 bin ürüne sahip olan Decathlon’un en büyük özelliği, profesyonel sporcular ve müşteriler tarafından test edilip kullanılan en yenilikçi ve en kaliteli spor ekipmanlarını mümkün olan en düşük fiyatlarda sunuyor olması. 

Decathlon, Avrupa’da teknolojik Ar-Ge çalışmalarına en çok yatırım yapan şirketlerin başında geliyor. Mağazalara yılda 3 bin 500 yeni ürün giriyor; her yıl  5 yeni “icat” şart koşuluyor; ürünler dünyaca ünlü tasarım ödüllerine layık görülüyor.

Decathlon'un bir başka özelliği de çalışanlara sporun şart koşulması. Decathlon Türkiye'nin 60 çalışanı gibi, Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui da spor tutkunu. Üniversitedeyken 6 yıl boyunca ülkesinde 3’üncü liginde orta saha oyuncusu olarak profesyonel futbol oynamış. Spor uzmanı Decathlon'daki satış görevlileri aynı zamanda birer danışman. İnsanları doğru sporlara
yönlendiriyorlar, ürün bilgilerinin yanı sıra sporla ilgili tavsiyelerde bulunuyorlar. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri