Ayak masajı yapan ayakkabı mağazası

15 Ekim 2012 Pazartesi

‘Certified Shoe Fitter’ (ayak-ayakkabı uyumu) uzmanı Başak Çilingiroğlu’nun sahibi olduğu Shoe City mağazaları, müşterileri için dijital ayak analizi ve ayak masajı uygulaması başlattı

ayak-masaji-yapan-ayakkabi-magazasi

Perakende sektöründeki markalar fark yaratmak için hizmet çeşitliliğini artırırken, tüketicilerine her gün yeni uygulamalar sunuyorlar. Shoe City ayakkabı zinciri de bunlardan birisi. ‘Certified Shoe Fitter’ (ayak-ayakkabı uyumu) uzmanı Başak Çilingiroğlu’nun sahibi olduğu firma mağazalarında ‘ayak masajı’ uygulaması başlattı.

Shoe Fitting Türkiye’de henüz pek bilinen bir yöntem değil. Bu yöntemde öncelikle danışmanlar mağazaya gelen müşterilerin ayaklarını ölçüyor, dijital ayak analizini yapıyor. Buradaki en önemli detay ayakların sadece boyunun değil, eninin de ölçülmesi. Ayakkabı tercihini belirlemek için ayağın hem en hem boy ölçümlere göre 5 değişik kalıp arasından seçim yapılıyor.

Kişiye uygun model
Bu hizmet yani ‘Shoe Fitting’, sertifikalı uzman danışmanlar tarafından veriliyor ve eğitimin verildiği kişilere ‘Trained Fitter’ deniliyor. Danışmanlar, ‘ayak-ayakkabı uyum kontrolü’ yaptıktan sonra, tüketiciye en uygun olan modelleri sunuyor.

Mağazaya gelen müşterilerin bir yandan bitki çayını yudumlarken, bir yandan yorgun ayaklarını rahatlatmak için sunulan masaj uygulaması ile dinlendiklerini söyleyen Çilingiroğlu, “Biz tüketicimizin seçtiği ayakkabıyı satmıyoruz. Bizim belirlediğimiz ayakkabıyı almasını sağlıyoruz” dedi.

Çilingiroğlu, “Mağazalarımızın bir diğer ayrıcalığı ise çocuklara verdiğimiz önem... Shoe City Kids mağazamızda yer alan oyun alanları sayesinde çocuklar için alışveriş daha eğlenceli hale geliyor” diye konuştu. Türkiye genelinde 5 mağazası bulunan Shoe City’e gelen müşteriler bitki çayı içip, dijital ayak analizi ile ‘ayak masajı’ yaptırabiliyorlar.

Dijital analiz yapıyorlar
Türkiye genelinde toplam beş mağazalarının bulunduğunu söyleyen Çilingiroğlu, şu bilgileri verdi: “2015 yılına kadar toplam 10 mağazaya ulaşmak istiyoruz. Biz kendimizi ayakkabıcı gibi görmüyoruz. Ayakların rahat etmesi için danışmanlık veriyoruz. Mağazalarımızda eğitimli personel tarafından özel bir cihaz ile dijital ayak analizi yapıyoruz. Ayak analiz ve ölçüm cihazıyla müşterilerin ayaklarındaki sorunları belirleyip, kullanıcıya en uygun ayakkabı ve tabanlıkları öneriyoruz.”

Kaynak: Eylem Türk / MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri