Denge Group’a yeni CEO

26 Eylül 2013 Perşembe

Geçen sene Flo Mağazacılıktan Arow mağazalarına transferi gerçekleşen Selim Taşkın, Arow, Hatuny, Masculin, MetropolPolis, Oretti, ArowMan ve ArowKids gibi markaların sahibi olan Denge Group bünyesinde CEO olarak atandı

denge-groupa-yeni-ceo

Arow Mağazacılığı yeniden yapılandıran Selim Taşkın, kısa sürede “Perakendede Verimlilik Yönetimi” çalışmalarıyla grubun perakendede karlılığını ve cirosunu arttırırken bir yıl önce transfer olduğu Denge Group bünyesinde CEO görevine getirildi.

Sektörün başarılı isimleri arasında yer alan Selim Taşkın, bir süredir Arow Mağazcılık’da ki değişimin başındaydı. Arow mağazacılığı, ayakkabı perakendeciliğinde zirveye hazırlayan Selim Taşkın, ilk 6 ayda Arow Mağazacılığin GMROI (Gross Margin Return on Investment -Brüt Kar Yatırımın Geri Dönüş Süresi) oranı yüzde 31 oranında artış gösterdiğini açıkladı.

Arow mağazacılık ve Arow markasının yeniden yapılanmasına yönelik kısa sürede başarılı işlere imza atan Selim Taşkın, yeni departmanların kurulması, var olanların geliştirilmesi, iş geliştirme, mağaza denetiminde etkin yönetimler, Arow Akademi, CRM yönetimi, ürün planlama, pazarlama, mimari gelişim, satın alma, satış sonrası hizmet, e-ticaret v.b. tüm alanlarda çalışmalar gerçekleştiriyor. Arow mağazacılığı, ayakkabı perakendeciliğinde zirveye hazırlayan Selim Taşkın, Arow, Hatuny, Masculin, MetropolPolis, Oretti, ArowMan ve ArowKids gibi markaların sahibi olan Denge Group bünyesinde CEO olarak atandı.

1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Selim Taşkın, Pertevniyal Lisesi sonrası Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Taşkın, daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı'na devam etti. ABD ve UK Londra’da dil eğitimini tamamlayan Taşkın, kariyerine bilişim teknolojileri alanında başladı. Uzun yıllar bilişim sektöründe çalışan Selim Taşkın, 2004 yılında ERTEK A.Ş. bünyesinde bulunan dünyaca ünlü Kenwood markasıyla adım attı. 5 yıllık süreçte İş Geliştirme Direktörü ve İcra Kurulu Üyeliğine kadar yükselen Selim Taşkın, 2009 yılında Ziylan Grup bünyesinde yer alan Flo Mağacılık’a transfer oldu. 2011 yılında Genel Müdürlüğünü yürüttüğü Flo Mağazacılık’dan ayrılan Selim Taşkın “Yönetim Danışmanı” olarak devam ettiği profesyonel meslek hayatına Arow Mağazacılık’dan gelen teklif üzerine geri döndü.

Flo Mağazacılık’da perakende sektöründe ilk olan ISO 1002 Müşteri Memnuniyeti Belge çalışmasını tamamlayan Selim Taşkın, Satış sonrası ve Satış Yönetimi üzerine yoğunlaşarak, satış sonrasında “Teknik Servis Kapınızda” ve satışta “Adrese Teslim” gibi pekanede sektöründe ilk kez gerçekleştirilen çeşitli projelere imza attı. Taşkın, Flo Mağazacılık’da kurumsallaşma, yeniden yapılanma çalışmaları ile verimlilik artışını yönetti.



Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri