Yılın distribütörü Skechers

21 Ağustos 2014 Perşembe

Yılın distribütörü seçilen Skechers Türkiye, ilk franchaise mağazasını Mall Of İstanbul’da açtı ve hızlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor

yilin-distributoru-skechers

Skechers’ı Türkiye’ye getiren Olka Spor, Skechers’ın Amerika’da gerçekleştirilen Yıllık Genel Toplantısı’nda global tarafından 150 ülke arasından birinci çıkarak ‘Yılın Distribütörü’ seçildi. Yılın distribütörü seçilen Skechers Türkiye, ilk franchaise mağazasını Mall Of İstanbul’da açarak hızlı adımlarla da çalışmalarına devam ediyor. Mall Of İstanbul’un ardından 4’üncü mağaza ise Özdilek AVM’de açılacak.

Skechers’ın Amerika’nın California eyaletinde gerçekleştirdiği Olka Spor’un 150 ülke arasından sıyrılarak Yılın Distribütörü seçildiği Skechers Global Konferansı’nda Bill Clinton konuşma yaptı. Princeton Retail Analysis’e göre en trend ve önemli (ayakkabı) markası seçilen Skechers USA, Inc.’ın yıllık küresel Konferansında Bill Clinton; Skechers yöneticileri, takım çalışanları ve uluslararası ortaklardan oluşan bin 500 kişilik bir kitleye, dünya refahı için ortak hedeflere ulaşmada beraber çalışmanın önemi hakkında konuştu.

Etkinlik sonrasında Skechers başkanı Michael Greenberg, “Başkan Clinton ile bu öğleden sonra sohbet için bir araya gelmek büyük bir onurdu. Clinton Vakfı ile ortaya koyduğu azim ve faaliyet odaklı sorumluluk anlayışı hepimiz için bir ilham kaynağı. Bu yılki Skechers Küresel Konferansı’nın teması “yükseltmek için yenilik”ti (innovate to elevate)  ve Başkan’ın sürekli değişimi olumlu yönde kurumsallaştırmak hakkındaki mesajı büyük ölçüde firmamıza, firmamızın kültürüne ve Skechers’ı dünyada bir başarı hikayesi yapan herkese hitap ediyor” dedi.

Skechers Türk tüketicilerinin beğenisini kazandı
2011 yılında Türkiye pazarına giren Amerika’nın en çok tercih edilen ayakkabı markalarından Skechers, Türkiye’deki ilk franchise mağazasını Mall Of İstanbul’da açtı. Böylece mağaza sayısını 3’e çıkardıklarını belirten Skechers Türkiye Genel Müdürü Yasin Kavşak şöyle konuştu, “Skechers dinamik bir marka ve koleksiyon yapısı da çok geniş. Bu nedenle de Türk tüketicisiyle çok güzel bir uyum sağladı. Ürünler rahatlık, tasarım ve ulaşılabilir fiyatları sayesinde Türk tüketicisinin beğenisini kazandı.”

Hedef 5 yılda 20 mağaza
Yılbaşına kadar 2, önümüzdeki 5 yıl içerisinde de 20 mağaza daha açmayı hedeflediklerini belirten Kavşak “Hedefimiz ilk 3 markadan biri olmak” diye sözlerini sürdürdü. Türkiye, 2013’te sağladığı yüzde 325 büyümeyle Skechers’ın Rusya dahil Avrupa’da en fazla büyüyen pazarı oldu. Skechers, Türkiye’de çok katlı mağazalarda 400 farklı satış noktasına ulaşmış durumda. 2013’ü 2 milyar dolar ciroyla kapatan olan Skechers’ın, 185 ülkede binden fazla mağazası bulunuyor.

Skechers ürünleri Suadiye, Optimum Outlet AVM ve Mall Of İstanbul  mağazalarının yanı sıra Boyner, YKM, Intersport ve Ayakkabı Dünyası gibi büyük perakende noktalarında ve morhipo.com, zizigo.com gibi alışveriş sitelerinde de satışa sunuluyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri