Bayramın alışveriş şampiyonları belli oldu!

22 Eylül 2017 Cuma

Türkiye genelinde 5 milyonu aşkın üyesi ile mobil sadakat uygulamaları sektörünün lideri olan Hopi, bayram dönemindeki alışveriş tercihlerini dikkat çekici verilerle ortaya koydu. Bayram döneminde yapılan alışverişlerin istatistiklerinde; en çok alışveriş yapan illerden en çok satan ürünlere, hangi ilde hangi ürünün daha çok satıldığından tatil için tercih edilen lokasyonlara kadar pek çok önemli veri yer alıyor

bayramin-alisveris-sampiyonlari-belli-oldu

Yeme içmeden teknolojiye, hazır giyimden ayakkabıya, havayolu ulaşımından eğlenceye, valeden kargoya kadar farklı sektörlerden 100’den fazla üye markasıyla 360 derece alışveriş ihtiyaçlarına çözüm sunan Hopi, Kurban Bayramı’nda Türkiye’nin alışveriş istatistiklerini açıkladı. Türkiye genelinde 5 milyonu aşkın üyesi ile mobil sadakat uygulamaları sektörünün lideri olan Hopi’nin istatistiklerine göre, bayram alışverişlerinde ülke genelinde işlem başına harcama ortalaması 238 TL oldu. Diğer taraftan üye başına bayramda en çok işlem yapan il Edirne olurken Edirne’yi, Yalova, Tunceli ve Niğde takip etti.

 

Harcama rekoru başkentte

Bu bayramda işlem başına en çok harcamayı Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi yine Ankaralılar yaparken, en az harcamayı ise Muğlalılar yaptı. İşlem sayısına göre en az alışveriş yapan iller ise Kırşehir ve Çankırı oldu. En çok harcamayı yapan Ankaralılar ile en az harcama yapan Muğlalıların en çok tercih ettikleri ürün ise tişört oldu.

 

Kışlıklara yönelmeler başladı

Kurban Bayramı döneminde gerçekleşen alışverişlerde kışlık ürünlerin satışlarında artış gözlendi. Kazak satışları Ramazan Bayramı’ndaki satışlara göre %100 arttı.  Bikini satışları ise aynı dönemde yüzde 28 azaldı. Kravat satışları yüzde 8 artarken kapriden daha fazla kayak pantolonu satıldı.

 

Hopi kullananların yüzde 39’u tatildeydi

Hopi’lilerin yüzde 39’u Kurban Bayramı tatilinden 1 hafta önce yola çıkarak tatillerini birleştirdiler. Tatil için en çok tercih edilen yer Antalya olurken, Antalya’yı, Bodrum ve Çeşme takip etti. Gözde tatil beldelerinden Çeşme’deki akaryakıt satışlarında bayramdan bir hafta önceki satışlara göre yüzde 14, Bodrum’da ise yüzde 4 artış yaşandı. Tatilini İstanbul’da geçirenlerin yüzde 44’ü alışveriş merkezlerini, yüzde 28’i sahilleri, yüzde 28’i ise hem alışveriş merkezlerini hem de sahilleri tercih etti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri