Boyner Grubu, CVCI’dan hisselerini geri aldı

03 Haziran 2013 Pazartesi

Boyner Grubu, Beymen ve Boyner Büyük Mağazacılık’a yatırım yaptı. Hisselerini CVCI’dan geri alan Boyner Grubu, Beymen'de yüzde 100, Boyner Büyük Mağazacılık’ta yüzde 60 çoğunluğa ulaştı

boyner-grubu-cvcidan-hisselerini-geri-aldi

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları AŞ tarafından yapılan açıklamada, Beymen Mağazacılık AŞ’nin yüzde 50 ve Boyner Büyük Mağazacılık AŞ’nin yüzde 30,05 oranındaki hissesinin Citi Venture Capital International'ın bir kuruluşu olan Fennella Sarl'den satın alındığı ve hisse devir işleminin tamamlandığı duyuruldu.

Beymen Mağazacılık hisselerinin yüzde 50’sinin 2014 yıl sonu mali tabloları baz alınarak hesaplanacak değerin daha yüksek olması durumunda 89 milyon 820 bin dolar ile sınırlı olmak üzere bir ek ödeme yapılmak üzere, 287 milyon dolar bedelle satın alındığı belirtildi. 11 milyon doları hisse devir tarihinde ödenen toplam bedelin, 30,5 milyonu 2 Haziran 2014’de ve geri kalanı 5 Haziran 2015 tarihinde ödenecek. Fennella Sarl’nin Boyner Büyük Mağazacılık’ta sahip olduğu yüzde 30,05 oranındaki hissenin ise toplam 96,7 milyon dolara satın alındığıve bedelin tamamının 5 Haziran 2015 tarihinde ödeneceği belirtildi.

Mevzuata uygun olarak Boyner Büyük Mağazacılık AŞ’nin halka açık hisselerine çağrıda bulunulması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulacağı, çağrı fiyatının da bu başvuru ile nihai halini alacağı eklendi.

Boyner Grubu hisse devrinin ardından Beymen’de yüzde 100, Boyner Büyük Mağazacılık’ta ise yüzde 60 çoğunluk hisseye ulaştı. Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, konuyla ilgili olarak: “Şirketlerimize, Türkiye’ye güveniyoruz. Yatırımımızı gönül rahatlığıyla yaptık. 2007’den bu yana süren CVCI ile ortaklığımız, kazan-kazan’ın ötesinde bir ortaklık oldu: Kazan-kazan-kazandır. Bu ortaklıktan CVCI da, biz de çok yararlandık, mutlu bitiriyoruz. Bu sürede sadece işimize değil,  müşterilerimize, sektöre, topluma da kazandırdık. Tüm dünyayı sarsan ekonomik krizi, sektördeki liderliğimizi güçlendirerek aştık. Yeni markalar, ürün ve hizmetlerle müşterilerimize hız kesmeden ulaşmaya devam ettik. YKM ile büyük bir adım daha attık. Sektöre yenilikler getirdik, bu arada önemli ölçüde istihdam yarattık. Doğru zamanında ve değerinde buluştuk, doğru zamanında ve değerinde ortaklığımızı bitiriyoruz. Bugün yeni ve daha yüksek hedeflere ulaşmayı umut ettiğimiz bir döneme giriyoruz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri