Boyner Grup’tan 150 milyon TL’lik yatırım

03 Nisan 2015 Cuma

Boyner Grup’un e-ticaret girişimi olarak 2011 yılında kurulan Morhipo.com 4 yılı geride bıraktı. Boyner Grup, 5’inci yaşına giren Morhipo.com’un sermayesini 150 milyon TL artırdı. Bu yeni yatırımla Morhipo.com Türkiye’de çok markalı ‘online’ mağazacılıktan, çok markalı “all-line” mağazacılığa geçişe liderlik edecek

boyner-gruptan-150-milyon-tllik-yatirim

Morhipo.com 4’üncü yaşını kutluyor. Nisan 2011’de müşterileriyle buluşan Morhipo.com’un geride bıraktığı 4 yıldaki başarısı sonucunda Boyner Grup, Morhipo’ya sermaye artırımı yoluyla 150 milyon TL yatırım yapma kararı aldı.

Morhipo.com hem sezon ürünleri hem de özel indirim kulübünü birarada sunan kendine özgü formatı ve ezberbozan yenilikleriyle moda odaklı ve çok markalı online alışverişte liderlik yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2011’den bugüne geçen 4 yılda cirosunu tam 14 kat artıran Morhipo.com 2015’te de yüzde 70 oranında büyümeyi planlıyor.

Morhipo liderlik yolunda ilerliyor
Boyner Grup CFO’su Türkay Tatar, “Boyner Grup olarak e-ticaretin büyümeye devam edeceğine ve morhipo.com’un yenilikçi hizmetleri ile sektörünün lideri olacağına inancımız tam. Perakende sektöründe artık sadece ‘online’ değil ‘all-line’, yani her kanaldan müşteriye ulaşılan bir döneme giriyoruz. Morhipo.com yakın gelecekte mağazalar ile online sitelerin müşteriye tek kanaldan hizmet vereceği “all-line” dönemde Boyner Grup’un perakende stratejisinde çok önemli bir yere sahip. Bu nedenle Boyner Holding ve Boyner ailesinin de katılımıyla şirketimize sermaye artırımı yolu ile 150 Milyon TL yatırım yapma kararı aldık.” dedi.

Hızlı ve verimli büyümeye devam
Morhipo.com’un sektörde pek çok yeniliğe imza atmaya devam edeceğini belirten Morhipo.com Genel Müdürü Şule Arditti ise “Morhipo.com müşterisine sunduğu fırsat ve sezon ürünleri ile sektöre hızlı ve farklı bir giriş yaparak kısa sürede çok büyük ilgi topladı. Moda alanında iddialıyız. Giyim, kozmetik, çocuk ve dekorasyonda 5 binin üzerinde markayı ve ayrıca özel üretim markalarımızı müşterilerimize sunuyoruz. 4 yıldır da hayata geçirdiğimiz pek çok yeni uygulama ile müşterilerimizin koşulsuz mutluluğu ve rahatlığını hedefledik ve müşterilerimizin alışveriş deneyimini en üst seviyeye taşımak için çalıştık. Bu sayede gelirlerimizi 4 yılda 14 kat artırdık. 2015 büyüme hedefimiz ise yüzde 70 düzeyinde.” dedi.

Artık “All-line” perakendeciliğe geçeceklerini belirten Arditti; “Grubumuzun da desteğiyle “All-line” adını verdiğimiz müşterimize her kanaldan ulaşma stratejimizi güçlendireceğiz. All-line perakendecilik sayesinde Morhipo.com müşterilerinin istedikleri yerden ve istedikleri zamanda, diledikleri kanaldan veya platformdan bize ulaşabilmesini, alışveriş yapmasını, ihtiyaçları doğrultusunda tüm servisleri alabilmesini sağlayacağız. Her zaman müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri