Boyner Grup’un yeni yatırımı WEPUBLIC ilk mağazasını açtı

01 Eylül 2016 Perşembe

Boyner Grup’un alışveriş ve eğlenceyi birleştiren yeni markası WEPUBLIC, ilk mağazasını Akmerkez’de açtı. 20 milyon dolarlık yatırımla kapılarını açan mağaza, 4 katta 8 bin metrekarelik geniş alanıyla genç, özgür, mutlu bir ruh ile farklı bir alışveriş ve yaşam deneyimi sunuyor

boyner-grupun-yeni-yatirimi-wepublic-ilk-magazasini-acti

Boyner Grup’un yeni yatırımı; uzun soluklu hazırlık çalışmasıyla merak ve heyecan uyandıran WEPUBLIC, Bugün (1 Eylül) Akmerkez’deki ilk mağazasında müşterileriyle buluştu. 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen WEPUBLIC ziyaretçilerine eğlenceli, dinamik, sıra dışı, yepyeni bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Türkiye’den ve dünyadan 520 markayı biraraya getiren WEPUBLIC’te, 100’ün üzerinde marka Türkiye ile ilk kez tanışacak.


Hedef yurtdışı
Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cem Boyner: “WEPUBLIC müşterilerimizden aldığımız ilhamla, ülkemizin potansiyeline ve geleceğine duyduğumuz inanç ve güvenle yaptığımız çok önemli bir yatırım... İş insanları olarak bize düşen sorumluluk, yatırım yapmak için şartların iyileşmesini beklemek yerine yatırım yaparak şartları iyileştirmektir. WEPUBLIC’i sektörümüzün fark ve değer yaratan denemelere en çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda açtığımız için mutluyum.  WEPUBLİC’in ‘eğlenceli mağazacılık’ konseptinin mükemmel bir örneği olarak çok başarılı olacağına inanıyorum. Hedefimiz ilk iki sezon tecrübesinin hemen sonrasında yurtdışına, özellikle de Avrupa ve Kuzey Amerika coğrafyasına bu formatı taşımak olacak. Boyner Grup olarak, yabancı ortaklarımızla birlikte Türkiye’nin geleceğine duyduğumuz inançla,  inovasyon ve yatırıma devam edeceğiz.” diye konuştu.


Türkiye WEPUBLIC’le mağazacılıkta şampiyonlar ligine taşınacak
Boyner Grup Perakende Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Elif Çapçı ise: “WEPUBLIC’i perakende ile eğlenceyi buluşturduğumuz yepyeni bir mağazacılık denemesi olarak görüyoruz. Akmerkez’in bu tip yeniliklerin başlangıç noktası olarak uğuruna çok inanıyoruz. Bu nedenle WEPUBLIC’lerin ilkini Akmerkez’de, atmosferi ve ziyaretçilere yaşatacağı deneyimle eşsiz bir mekân olarak tasarlayıp hayata geçirdik. Trendlerin buluştuğu, kapısından giren herkesin istisnasız mutlu olacağı, kendini rahat ve özgür hissedeceği, tekrar tekrar gelmeye doyamayacağı bir ortam yarattık. Bu yeni formatı önce Türkiye’de ve hemen ardından Avrupa öncelikli olmak üzere yurtdışında yaygınlaştırmak istiyoruz. WEPUBLIC kısa sürede mağazacılık ve perakende alanında Türkiye’yi Şampiyonlar Liginde temsil edecek en önemli markamız olmaya aday... Şimdiden pekçok şehirden ve farklı AVM’lerden davetler alıyoruz. Deneyimi, samimiyeti ve eğlenceyi alışveriş ile buluşturan WEPUBLIC perakendeye yeni bir soluk getirecek.” dedi. 


Her katta farklı bir dünya var
Genç ve özgür ruhlara hitap eden WEPUBLIC; mimarisinden marka içeriğine, etkinlik programlarından özel servislerine kadar yeni nesil bir yaklaşımla ‘farklılığını’ ortaya koyuyor. Deneyim ve samimiyetin, alışveriş kadar önemli olduğu düşüncesiyle yola çıkan WEPUBLIC perakendeyeeğlence, mutluluk ve özgürlük katıyor. WEPUBLIC’te -1 katından başlayarak sırasıyla erkek, kadın kozmetik ve aksesuar, kadın hazır giyim, kadın ayakkabı ve home&gift alanları yer alıyor.


WEPUBLIC, İstanbul’un ilk alışveriş lokasyonlarından biri olan Akmerkez’in kalbinde konumlanıyor. Akmerkez’in dört adet girişinden iki tanesi (Etiler ve Ulus kapıları) WEPUBLIC’in eşsiz dünyasına açılıyor. Eğlenceyi, perakendenin vazgeçilmez bir öğesi olarak gören WEPUBLIC’te, mağaza içerisinde dev bir kaydırak bulunuyor. ‘Wuhuu’ adını taşıyan kaydırakla, en üstteki kadın katından en alttaki erkek katına iniş yapılabiliyor. Kolonlar arasından akıcı bir geçiş sağlayan neon ışıklı arklar, gün ışığını WEPUBLIC renkleriyle içeri yansıtan ‘skylight’ tavan, Petra Coffee, Chado Tea, Seslenen Kitap, şarj alanı, iPad zone, Water Bar ve sürekli yenilenen Pop-Up alanları ile WEPUBLIC yaşayan, dinamik ve yeni bir dünyanın kapılarını açıyor.
WEPUBLIC, vitrin tasarımında da farklılığını ortaya koyuyor. Mağaza, alışılmış ürün vitrini yerine dijital vitrin kullanıyor. WEPUBLIC’in, farklı zevklere hitap eden, zamansız tasarımında; alanlarında güncel, genç, modern projelere imza atmış olan 3 farklı markanın; Universal Design Studio, HMKM ve Gökhan Avcıoğlu’nun imzası bulunuyor.


Rakamlarla WEPUBLIC
- Wepublic’in ilk mağazası Akmerkez’de 8 bin metrekaredehizmet veriyor.
- 4 KatlıWEPUBLIC, kadın, kadın RTW (ReadyToWear), home ve erkek katlarından oluşuyor.
- Markanın ilk mağazası için yatırımı20 milyon dolar.
- Akmerkez mağazası ve merkez ofisle birlikte Wepublic 200 kişi istihdam ediyor.
- WEPUBLIC’te 100’ü Türkiye’ye ilk kez gelen toplam 520 markabulunuyor.
- WEPUBLIC’in ilk yıl ciro hedefi120 milyon TL
- WEPUBLIC, 600 isimalternatifi arasından seçildi.
- Akmerkez Wepublic için300 bin adet askı sipariş edildi.
- Mağazada  160 adet ayna ile kadın RTW (ReadyToWear) katında 20 adet, erkek katında 16 adet giyinme kabini bulunuyor.
- Mağaza içerisinde 300 adet manken kullanıldı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri