Boyner vitrinleri graffitilerle renklenecek

07 Ekim 2015 Çarşamba

Eserleri İstanbul’un birçok binasını süsleyen 8 ünlü sokak sanatçısı, Boyner ve YKM Mağazaları’nı graffitileri ile renklendirecek. Boyner ve YKM Mağazaları’nı ziyaret edenler sokak sanatının en çarpıcı örneklerini görebilecek

boyner-vitrinleri-graffitilerle-renklenecek

Boyner Büyük Mağazacılık’ın iş birliği yaptığı 8 graffiti sanatçısı, 7 mağaza vitrinine ve Şakınbakkal Boyner Mağaza dış cephesine graffiti yaparak, eserlerini bambaşka bir platforma taşıyor. Sokak sanatının en çarpıcı örnekleri arasında yer alan çalışmalar, 15 Kasım gününe kadar 72 mağazada Boyner ve YKM ziyaretçilerine sergilenecek.


72 mağazada sokak sanatı şöleni
Graffiti sanatının Türkiye’deki önemli temsilcilerinden Wase, Turbo, Spook, Set, Soisstreet, Leo Lunatic, Mr. Hure ve Mural Sanatçısı Esk Reyn, Boyner ve YKM vitrinlerini graffiti eserleriyle donatıyor. ‘Street Art’ projesi, dileyen herkesin ziyaret edebileceği bir sanat etkinliği olarak, alışveriş dünyasında fark yaratacak.

Eserlere imza atan sanatçılardan Turbo “Graffiti ve sokak sanatının insanların hayatını renklendirmek, şehrin gri duvarlarını bir karaktere buluşturmak için bir araç olduğunu” belirtiyor. Boyner ve YKM vitrinlerine taşınan graffitiler ile mağaza müşterilerinin de alışveriş deneyimlerini renklendirecek olan sanatçılar, sokak sanatının iç mekanlara taşınmasının da farkındalığı artıracağını düşünüyor.


Her bir mağaza vitrine aralıksız 14 saatte boyandı
Boyner ve YKM vitrinlerine graffiti çalışmalarını yapan sanatçılar eserlerini önce eskizler üzerinde çalıştı. Alışveriş Merkezi kapandıktan sonra mağaza vitrinlerinde çalışmalarına başlayan sanatçılar, gece 10’dan ertesi gün 12’ye kadar aralıksız çalıştı. Sanatçılar keyif alarak yaptıkları çalışmada mağaza başına 300 kutunun üzerinde sprey boya kullandı.


sanatvitrinde.boyner.com.tr ile sanatı keşfet
Sokak sanatını vitrinlerine taşıyarak sektöre öncülük eden Boyner, Street Art projesi için bir mikro site de hazırladı. sanatvitrinde.boyner.com.tr adresini ziyaret edenler interaktif vitrin ile sanatçılar hakkında bilgi alabilecek ve diğer eserlerine ulaşabilecek. Dilerlerse “Benim Vitrinim” kısmından hayallerindeki vitrine tasarlayabilecek. Üstelik proje ile birlikte, Boyner.com.tr de sanatçıların eserleriyle giydirildi. Boyner, böylece sokak sanatıyla modayı buluşturarak yine adından söz ettirecek sıra dışı bir çalışmaya imza atıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri