Civil, cadde mağazacılığı ile büyüyor

27 Şubat 2013 Çarşamba

Yüzde 100 yerli sermaye ile müşterilerine aynı zamanda internetten alışveriş, kapıda ürün teslim imkanı da sağlayan Civil Çocuk Giyim, anne - bebek - çocuk tekstil ürünleri sektöründeki eksiklikleri gözlemleyerek, 2012 yılında toplam 35 şubeye ulaştı. Mağaza büyüklüğü 800 ile bin metrekare arasında olan Civil’in bugün ulaştığı büyüklük ise toplamda 36 bin metrekare

civil-cadde-magazaciligi-ile-buyuyor

Her ay yeni bir mağazayı faaliyete geçiren Civil Çocuk Giyim, mağazalarında 24’ü kendi markası olmak üzere 600 markaya ait 20 bin çeşit ürün bulunuyor. Ayrıca her sezonda 7 bin farklı modeli müşterilerine sunuyor. Tekstil ana kategorisi olsa da 0-14 yaş için bebek ve çocuklarla birlikte annelerin de tüm ihtiyaçlarına cevap verme yolunda kararlı olan marka, kozmetikten oyuncağa, araç-gereçten banyo malzemelerine kadar her alanda müşterilerinin ihtiyacını gideriyor.

700 çalışanı, 90 tedarikçisi ile Civil Çocuk Giyim, mağazalarını AVM’lerde açmayı tercih etmiyor ve cadde mağazacılığı ile büyümeyi hedefliyor. Adet olarak satışlarını her yıl yüzde 40 artıran marka, 2010 yılında 4 milyon adet ürün satışını 2011 yılında 6 milyona, 2012 yılı ise 8 milyon adete yükseltti.

Ürünlerini komşu ülkeler başta olmak üzere Gürcistan, Rusya, Bosna, Makedonya, Irak, Mısır ve Libya’ya ihraç ediyor. Çocuk tekstil sektörü, doğası gereği çok renkli ve model sayıları çok fazla olmasına rağmen ülkeler arasında mevsimsel farklılıklar dışında talep farklılıkları gözlemlemediklerini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yıldıran, “Son yıllarda hemen her şehir ve ülkede annelerin temel isteğinin pratik ve temizlenmesi kolay ürünler” olduğunu vurguladı.

Civil’in internet mağazasına ilgi yoğun
Ayrıca Civil Çocuk 2008 yılından bu yana www.civilim.com internet mağazası üzerinden de online olarak satış yapıyor. İnternet mağazası bugüne kadar 1 milyon farklı kişi tarafından ziyaret edildi ve 60 bin kez satış yapıldı. Özellikle çalışan annelerin tercih ettiği online alışveriş, annelere zaman tasarrufu ve farklı markalara tek bir yerden ulaşma olanağı sağlıyor. Ayı günde kargo ile ürün teslimi, dileyen müşterilerin kapıda ödeme yapması, beğenmediği ürünü 30 gün içinde iade edebilmesi de Civil Çocuk’un internet mağazasına olan ilgiyi artırıyor.

Civil Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yıldıran, ”Türk tüketicisi, kesinlikle ithal ürüne itibar etmiyor. Çin malı ucuz ürünlere olan ilgi eskilerde kaldı. Yerli üretim her sektörde özellikle tekstilde tekrar hak ettiği yere geliyor. Şu anda piyasada satılan ürünlerin arasında bebek ve çocuk kıyafetleri kanserojen ve insan sağlığına zararlı birçok madde de içeriyor. Civil Bebek – Çocuk marketler zinciri olarak tekstil, kozmetik, aksesuar ve anne ürünlerinde müşterilerine en sağlıklı ve en hijyenik ürünleri sunmak birinci vazifemiz. Civil, Türkiye’de 35 şubesi ve 700 çalışanı ile “anne - bebek - çocuk” sloganından yola çıkarak tüm ihtiyaçlara cevap vermek ve en iyi hizmeti müşterilerine sunmak üzere mağaza sayısını artırmaya devam ediyor. Üretilen ürünler ‘Made in İstanbul’ referansıyla Civil’de başlı başına bir marka gücü ve etkisi oluşturacaktır” açıklamasında bulundu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri