Deichmann, Anadolu’da büyüyecek

13 Mart 2014 Perşembe

Avrupa’nın en büyük perakende ayakkabı zincirlerinden Deichmann, globalle eş zamanlı olarak, 2013 yılı ekonomik performansını açıkladı. 2013 yılında Deichmann, Türkiye genelinde 6 milyon çiftin üzerinde ayakkabı ve aksesuar satarak cirosunu 227 milyon TL’ye yükseltti ve yüzde 23,7’lik bir büyüme sağladı. 2013’te 100’üncü yılında, Türkiye’de 100 mağazaya ulaşan Deichmann, Anadolu’da açacağı yeni mağazalarla büyümesini sürdürecek

deichmann-anadoluda-buyuyecek

Deichmann Türkiye Genel Müdürü Atilla Özkul; “2013 yılı için öngördüğümüz hedeflere ve mağaza sayımıza ulaştık. 19 yeni mağaza açarak Almanya ile birlikte en fazla yatırım yapan ülke olduk; bu da bizi Deichmann’ın faaliyette olduğu 23 ülke arasında en fazla büyüme sağlayan ülke olarak ön plana çıkardı.  Türkiye’de bu yıl da her zaman olduğu gibi uzun vadeli ve planlı yatırımlarla hedefimiz 2014 yılında 15 yeni mağaza daha faaliyete açmak” dedi.

Türkiye’de gerçekleşen ticaret hacminin Almanya merkez tarafından oldukça memnuniyet verici karşılandığını belirten Özkul, markanın büyümesinde Türkiye’nin sahip olduğu önemin farkında olduklarını ve stratejilerini yeni dönemde de buna göre belirleyeceklerini vurguladı. Atilla Özkul, Türkiye pazarına 2006 yılında girdiklerini, 2013 yılı sonunda ise 40 ilde 100 mağazaya ve online satış kanalına ulaştıklarını belirtti. Özkul ayrıca “Türkiye’de 2013 yılında gerçekleştirdiğimiz ayakkabı satışı sayesinde yüzde  23,7’lik büyüme kaydederek, 23 ülke arasında yine ilk sırada yerimizi aldık” dedi.

Dünya çapında 167 milyon çift ayakkabı satışı / 4,6 milyar euro ciro
Perakende sektöründe ulaşılabilir modayı müşterilerine sunan Deichmann, 2013 yılında dünya genelinde mağazalaşma adına büyük yatırımlar gerçekleştirerek 4,6 milyar euro ciro elde etti. Atilla Özkul konuyla ilgili olarak “2012 yılı baz alındığında, 2013 yılı grup ciromuzu yüzde 3,3 arttırarak 4,6 milyar euro’ya taşıdık. 2012 yılında dünya geneline baktığımızda 165 milyon çift ayakkabı satışı yaparken, 2013 yılında ise bu rakamı yılda yüzde 1.3 arttırarak 167 milyon çift ayakkabıya çıkarttık” dedi.

23 ülkede toplamda 35 bin çalışan, 3 bin 500’ü aşkın mağaza
Marka olarak her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarının altını çizen Atilla Özkul, bunun öncelikli yolunun çalışanlara sağlanan eğitim ve motivasyon yöntemleri olduğunu söyledi. Ekip ve lider yönetimine büyük yatırımlar yaptıklarını belirten Özkul, “Geçtiğimiz sene Deichmann 23 ülkede, 3 bin 500’ü aşkın mağaza ile toplamda 35 bin personeli istihdam etti. Markamız toplumun her kesimine ulaşmayı hedefliyor. 2014 yılında Anadolu’da özellikle olmadığımız il ve ilçelerde büyüyeceğiz. Çoklu kanal stratejisi şirketimiz için çok önemli. Online mağazamız da gün geçtikçe güçleniyor. Bu vasıta ile olmadığımız noktalarda da tüketicilerimizle buluşuyoruz” diye belirtti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri