En çok başvurulan yazarlar belli oldu

18 Mayıs 2015 Pazartesi

NT, okurların kitaplarına en çok başvurduğu konuların ve yazarların; sağlık konusunda Prof. Dr. Canan Karatay, evlilik konusunda Sema Maraşlı olduğunu açıkladı

en-cok-basvurulan-yazarlar-belli-oldu

Türkiye’deki 148 mağazasıyla her yıl yirmi milyondan fazla kitabı okurlarla buluşturan NT’nin Kitap Kategori Müdürü Yılmaz Şimşek, araştırmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Satış rakamlarımıza göre okurların en çok tercih ettikleri başvuru kitaplarının aile ve sağlık başlıkları altında yazılanlar olduğunu görüyoruz. NT’nin satış rakamlarına göre evlilikle ilgili kitaplarda Sema Maraşlı, sağlıkla ilgili kitaplarda ise Prof. Dr. Canan Karatay isimleri öne çıkıyor.”

Evlilikler kitap satışlarını artırıyor
NT Kitap Kategori Müdürü Şimşek aile kitapları hakkında da şöyle konuştu: “Bahar ve yaz aylarıyla beraber evliliklerin artması aile ve evlilik kitaplarının satışını da artırıyor. Gençler birlikte yaşamanın getirdiği güzelliklerin yanı sıra zorlukların da üstesinden gelebilmek için evlilik hayatına yönelik kitapları tercih ediyor. Okurların evlilik üzerine yazılmış kitaplarda en çok tercih ettikleri yazar ise Sema Maraşlı. Evlilik kitaplarından sonra ilgiyi en çok annelik, bebek bakımı ve çocuk eğitimine yönelik kitaplar görüyor. İlkbahar ve yaz aylarında bebek bakımına yönelik kitaplara daha fazla ilgi görülürken sonbahar ve kış aylarında annelik ve hamilelik hakkında yazılmış kitapların satışında artış yaşanıyor. Aile kitapları kategorisinde son yıllarda ergenlik üzerine yazılmış kitaplara da ilgi fazla. Ebeveyn ve çocuk arasında çatışmanın görülebildiği ergenlik dönemi hakkında yazılmış kitaplar çocuklarıyla daha iyi bir iletişim kurmayı ve bu hassas dönemlerinde onlara nasıl davranılması konusunda yardım almayı isteyen ailelerin tercih ettiği kitaplar arasında.”

Okurlar diyet kitaplarından vazgeçmiyor
Şimşek, sağlık kitaplarına yönelikse “Kış ve ilkbahar aylarında sağlık kitaplarına ilgi artarken yazın sağlık kitaplarına olan ilgi azalıyor. Sağlık kitaplarından en çok ilgi gören diyet kitapları olurken 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da Prof. Dr. Canan Karatay’ın kitapları en çok satılan kitaplar arasında yer alıyor. Sağlık kitaplarında en çok beslenme ve diyetle ilgili kitaplara ilgi gösteren okurların beslenme ve diyet kitaplarından sonra en çok tercih ettikleri son yıllarda çokça konuşulan helal gıdalar üzerine yazılmış olanlar.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri