“Gülümseme perakendenin anahtarıdır”

18 Temmuz 2014 Cuma

NT, işe alım süreçlerinde başlattığı ve çalışanlarına verdiği eğitimlerde sürdürdüğü “gülümseme” uygulamalarıyla mağaza ziyaretçilerine daha güler yüzlü hizmet sunmayı amaçlıyor

gulumseme-perakendenin-anahtaridir

NT insan kaynakları sürecinde “gülümseme” uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Gülümsemeyi kurum kültürü haline getirmeyi amaçlayan NT, işe girişten itibaren gülümsemenin önemini adaylara belirtmek için mülakatlarda bu konuya önem veriyor ve işe giriş evraklarında ilk sırada “gülümseyen fotoğraf” ibaresi yer alıyor. Gülümseyen fotoğrafları olmayan adayların işe girişleri kabul edilmiyor. NT İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ahmet Kik öncelikle perakende sektöründeki genç kuşağı tanımak, rol model olmak ve gülümsemeyi kurum kültürü haline getirmek için sabırlı bir çalışma gerektiğinin altını çiziyor.

Ahmet Kik gülümseme uygulamalarıyla ilgili şunları söyledi: “Gülümseme perakendenin anahtarıdır ve perakendecinin müşterisine satacağı ilk şeydir. Bu durumun perakende sektöründe ne kadar önemli olduğunun farkında olarak hazırlamış olduğumuz sıra dışı uygulamalarla çalışanlarımızın güler yüzlü hizmet konusunda bilinçli ve yetkin olmasını istiyoruz. Gülümsemek hayatın her alanında önemli olup özel hayatlarımızdaki sağlıklı ve mutlu ilişkiler için de gereklidir. Çalışanlarımızın gülümsemenin önemini kavrayıp bunu bir davranış haline getirmelerini özel hayatlarındaki mutlulukları için de çokça önemsiyoruz.”

Ahmet Kik iş hayatının çoğu kişinin çalışarak sorunlarını unuttuğu bir yer olduğuna da dikkat çekerken “Mutlu bir iş ortamı çalışanın rahatlamasını ve nefes almasını sağlar. İnsan etkileşen bir varlıktır. Çevresinden etkilenir. Bu etkilenme uzun sürerse bu onun davranışlarına yansır ve huy halini alır. Bu nedenle çalışanlarımıza ‘gülümseme’ konusunda bilinç aşılamak için onları gülümsetecek yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri